Zdrowe przekąski dla zespołu: Historia sukcesu

image

Masz dość chipsów i słodyczy na bocznych boiskach sportowych swoich dzieci? Oto jak jedna mama przekonała rodziców do zdrowych przekąsek dla drużyny.


Odkąd zaczęłam krucjatę na rzecz zdrowszych przekąsek zespołowych, uwielbiam słyszeć od tak wielu z was. A ja uwielbiam historie sukcesu! Ostatnio dostałam maila od Karin Kulinski z Alexandrii w Wirginii, która zajęła się sprawą przekąsek dla drużyny swojej córki i pozwoliła mi podzielić się z Wami jej wiadomością. Karin zgłosiła się na ochotnika do koordynowania przekąsek dla drużyny i dotarła do rodziców z informacją o możliwości dokonywania zdrowych wyborów. W mailu Karin do rodziców drużyny najbardziej podoba mi się to, że podchodzi do tematu z humorem, elastycznością i zrozumieniem, że rodzice nie mają nieograniczonego budżetu ani mnóstwa czasu na wyszukane przekąski. Rozważ wykorzystanie formularza Karin jako szablonu, zmieniając listę przekąsek lub szczegóły według własnego uznania. To świetny punkt wyjścia do wprowadzenia pozytywnych zmian. Dzięki Karin!

Sally,

Zgłosiłam się do roli mamy odpowiedzialnej za przekąski w drużynie softballowej mojej córki. Zrobiłam to, ponieważ nie zgłosiłam się zbytnio w poprzednim sezonie i miałam nadzieję, że będę mogła spróbować zachęcić do zdrowszych przekąsek. Nienawidzę "śmieciowego" jedzenia i zastanawiałam się, czy inni rodzice też mogą chcieć mniej. Wcześniej zostałem uprzedzony, że niektórzy rodzice polubią zdrowsze podejście, ale niektórzy nie. Wasze sugestie naprawdę pomogły. To była ulga wiedzieć, że jest ktoś taki jak ty, prowadzący w tej sprawie i mówiący to, co wielu z nas czuje. Nie czułam się samotna.

Skopiowałem mój zapis poniżej. I jestem szczęśliwa mogąc powiedzieć, że to DZIAŁA, bardzo dobrze. Wygląda na to, że większość rodziców chciała przynieść zdrowsze przekąski, ale po prostu nie wiedziała, czy to będzie do zaakceptowania. Tak wielu rodziców podchodziło do mnie i dziękowało mi, zwłaszcza ci, których dzieci mają alergie pokarmowe.

Więc dziękuję za danie mi dodatkowej pewności siebie, aby spróbować!

Oto zapisy, które wysłałam:

Proszę zapisać się, aby zapewnić przekąski i napoje dla naszych dziesięciu niesamowitych graczy na jedną z ich ośmiu gier.

Chciałbym zatrzymać przekąski proste i zdrowy. Sugestie zawarte na końcu.

Proste oznacza, że nie jest to wykwintne smorgasbord dla międzynarodowych zawodów wymagających spędzenia całego dnia w kuchni. Nie krępuj się przynieść indywidualnych porcji lub dużego pojemnika dla grupy, cokolwiek jest łatwiejsze (lub bardziej zabawne).

Zdrowe nie oznacza, że musicie hodować własne organiczne jedzenie; jest to raczej prośba o unikanie chipsów, słodyczy, napojów gazowanych i innego śmieciowego jedzenia. Nasze dziewczyny wykonują godną pochwały pracę biorąc udział w zdrowej aktywności fizycznej. Wspierajmy to!

Nasz zespół ma alergie na nabiał, skorupiaki i orzeszki ziemne/drzewne. Proszę dać mi znać o wszelkich innych. To nie oznacza, że wszystkie przekąski muszą być wolne od tych alergenów. Jeśli chociaż jedna część przekąski mogłaby być wolna od tych alergenów (owoce!), byłoby wspaniale. Jedną z najmilszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla rodzin z alergenami, jest po prostu przyniesienie etykiety składnika, aby mogli podjąć świadomą decyzję.

Dziękujemy bardzo za uczynienie naszych gier jeszcze bardziej zabawnymi!

Propozycje:

 • Owoce: klementynki, banany, plasterki jabłek, winogrona, jagody, kawałki ananasa, pomarańcze, pomarańcze mandarynki, arbuz, brzoskwinie, gruszki, wiśnie, kebaby owocowe.
 • Suszone owoce, takie jak rodzynki lub Craisins.
 • Warzywa: mini marchewki, pomidorki winogronowe, plasterki ogórka, mini papryczki, kawałki papryki.
 • Dipy: Bita śmietana lub karmel do maczania owoców, hummus do maczania warzyw, salsa.
 • Chipsy wegetariańskie lub słomki
 • Batoniki granola
 • Pełnoziarniste precle
 • Popcorn, chipsy pop
 • Kawałki sera z pełnoziarnistymi krakersami
 • Fig newtons
 • Soki z baru popsicles
 • Batoniki z mrożonego jogurtu
 • Paluszki serowe
 • Gogurty lub inne jogurty
 • Soki 100%, Capri Suns, wody gazowane, smoothie, woda
 • Wszystko inne w miarę zdrowe, co tylko przyjdzie Ci do głowy!

Chcesz ulepszyć przekąski dla drużyny Twojego dziecka?

Pobierz przykładowe e-maile od drużyny i trenera, FAQ i więcej w moim DARMOWYM Podręczniku Sportowego Snacktivismu.

Zdrowe przekąski dla drużyny: Historia sukcesu!

Click To Tweet