Czym właściwie jest dieta pudełkowa?

image

 Jest to dieta, gdzie wyspecjalizowana firma przygotuje dla ciebie jedzenie i dzieli je na pięć pudełek, które następnie zjadasz o określonej porze. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tym trybem, powinieneś schudnąć od 4 do 6 kilogramów miesięcznie. To zależy od tego, ile wagi zacząłeś tracić na wadze. Im wyższa waga, tym szybsze początkowe odchudzanie.

Dla ludzi, którzy nie mają czasu

To dieta wskazana dla osób, które nie mają czasu, aby gotować i przygotowywać specjalne zbilansowane menu. Wszystko, co musisz zrobić to odebrać pudełka, które zostaną dostarczone ci przez kuriera i w których środku będą posortowane produkty żywnościowe. Żywność podgrzewa się w kuchence mikrofalowej. Jest to bardzo wygodne i oszczędza czas, ponieważ codzienne gotowanie zbilansowanych energetycznie posiłków nie jest łatwe. Otrzymujesz 5 pudełek na cały dzień każdego dnia. Niektóre posiłki są spożywane na zimno, inne są podgrzewane w kuchence mikrofalowej. Żywność jest zdrowa i ma optymalną wartość energetyczną. Dla kobiet 5000 kJ, dla mężczyzn 7000 kJ. Zaleca się spożywanie dużej ilości płynów w trakcie diety - do trzech litrów wody. Zapomnij o alkoholu w diecie pudełkowej, jest bardzo kaloryczny. Firmy zapewniają dostawy od poniedziałku do piątku. Niektóre firmy oferują tydzień próbny, po którym możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować dietę przez cały miesiąc, czy ten rodzaj diety jest dla ciebie odpowiedni. Jeśli zastosujesz się do schematu i nie jesz nic innego, powinieneś schudnąć od 4 do 6 kilogramów miesięcznie. Pierwsze dni mogą być ciężkie, zanim organizm przyzwyczai się do innego jedzenia i mniejszych porcji, ale po kilku dniach poczujesz się dużo lepiej.

Dla kogo ta dieta?

Ten rodzaj diety jest szczególnie odpowiedni dla klientów, którzy nie mogą lub nie chcą spędzać czasu w kuchni, a jednocześnie są zdeterminowani, żeby schudnąć. Najczęstszymi klientami są menadżerowie, prawnicy, lekarze, ale jest też wiele kobiet na urlopie macierzyńskim. Biorąc pod uwagę, że nieregularna dieta jest jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi, warto skorzystać z opcji, która zapewnia nam regularną i zbilansowaną dietę. Dieta pudełkowa jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą schudnąć w rozsądny sposób i nie chcą samodzielnie układać menu. Kolejną wielką zaletą jest to, że odchudzanie nie wymaga robienia zakupów i układania menu. Dieta pudełkowa powinna być poprzedzona indywidualną poradą i indywidualną oceną stanu odżywienia i nawyków żywieniowych.

Dozwolona żywność

Nie musisz się martwić, co jest dozwolone na tej diecie, a co nie. Wystarczy po prostu zjeść tylko to, co przyjdzie do ciebie przygotowane w pudełkach. Nad składem diety czuwa wykwalifikowany dietetyk. W pudełkach znajdziesz między innymi:

• warzywa;

• owoce;

• wysokiej jakości węglowodany złożone;

• niskotłuszczowe produkty mięsne;

• niskotłuszczowe produkty mleczne;

• orzechy i nasiona.

Dania w pudełkach powinny składać się wyłącznie ze składników wchodzących w skład tzw. racjonalnej diety. Są to oczywiście warzywa, owoce, różnego rodzaju żytnie, graham czy pełnoziarniste pieczywo, różne rodzaje ryżu, kasza manna czy makaron razowy, ziemniaki, rośliny strączkowe, ryby, odtłuszczone mięso, rzadziej tłuste sery, twaróg i jogurty. Gdy potrawy mają być słodzone, to owocami lub miodem.

Wszystko, czego nie znajdziesz w pudełkach, jest zabronione. W szczególności unikaj:

• tłuste mięso i wysokotłuszczowe produkty mleczne;

• kiełbaski;

• słodycze;

• suszone owoce;

• słodkie lemoniady;

• alkohol.