Jak pokonać lęki po zamknięciu budynku

image

Podsumowanie:

W czasie, gdy kraj przygotowuje się do trzeciej fali COVID-19, badamy jak radzić sobie z niepokojami, które ze sobą niesie. Okres przejściowy może być przytłaczający. W tym artykule podajemy praktyczne sposoby radzenia sobie z niejasnościami związanymi z COVID-19 i ponownego włączenia się w życie po zamknięciu.

WprowadzeniePandemia wywróciła świat do góry nogami. Pierwsze dwie fale pozostawiły ludzi całkowicie wyczerpanych fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Walka jest prawdziwa.

Druga fala składała się z niekończącego się niepokoju, strachu przed nieznanym i utraty nadziei. Doświadczyliśmy zbiorowego żalu i smutku. Byliśmy zaniepokojeni rosnącą liczbą zachorowań, brakiem placówek medycznych i słabym egzekwowaniem prawa przez system. Ludzie wciąż zmagają się z niepokojami związanymi ze szczepieniami, które spowodowały powszechne rozczarowanie i wzburzenie.

W

miarę jak przygotowujemy się do kolejnej fali, pojawia się wiele obaw i niepokoju o kontynuację żniw, które ona powoduje. Co więcej, panuje zamieszanie co do tego, jak będzie wyglądała sytuacja po ponownym otwarciu kraju.

Obawy

po blokadziePojawia

się

wiele obaw związanych z tym, jak będzie wyglądała sytuacja, gdy kraj zacznie się otwierać. Nowa normalność będzie inna. Możemy zobaczyć niektórych noszących maski, podczas gdy inni nie. Powrót do spotkań z innymi może być zarówno ekscytujący, jak i nerwowy. Podczas interakcji z innymi, może pojawić się obawa o środki bezpieczeństwa, których druga osoba będzie przestrzegać. Miejsca publiczne mogą przez jakiś czas nie być takie same.

Obawy i niepokój społeczny mogą wydawać się

coraz większe.

Biorąc pod uwagę, że izolacja trwa już ponad rok - nasze umiejętności społeczne mogą być zaburzone. Fizyczna interakcja z innymi może początkowo wydawać się niezręczna. Chodzenie na spotkania towarzyskie, a nawet robienie zakupów offline będzie zupełnie innym doświadczeniem. Dynamika pracy będzie zupełnie inna. Powrót z wirtualnych spotkań, gdzie mieliśmy możliwość wyciszenia, na spotkania w cztery oczy. Prowadzenie prezentacji w cztery oczy po roku webinarów. Radzenie sobie z konfliktami w czasie rzeczywistym, twarzą w twarz, bez ukrywania się za ekranem.

Przedsiębiorcy mają napięcie, jak zdobyć finanse i uruchomić organizację/sklep. Podczas gdy system zastanawia się, jak regulować przepływ osób, utrzymując środki zdrowotne w ryzach. Oto niektóre z powszechnych obaw, które przebiegają przez większość umysłów:

  • Jak zapewnić, że wszyscy będą przestrzegać właściwych środków bezpieczeństwa?
  • Jak firmy przystosują się i przestawią na nowy, normalny styl pracy?
  • Czy szkoły zapewnią bezpieczeństwo dzieciom? W jaki sposób nauczyciele wznowią i uzupełnią umiejętności społeczne utracone przez uczniów?
  • Jak będzie wyglądała socjalizacja w nowej normie?

Jeśli masz podobne obawy, nie jesteś sam. To są ważne pytania i ważne sprawy, którymi należy się zająć.

Martwisz się o swój spokój psychiczny? Tutaj możesz skontaktować się z psychologiem!

Czego można się spodziewać po zamknięciu?

Istnieje wiele obaw, ale jest też promień nadziei. Nowa normalność może przyjść ze swoim zestawem wyzwań, ale pozwoli nam również na ponowne połączenie się ze sobą. Spotkania z przyjaciółmi i rodziną, a także możliwość (prawie) swobodnego podróżowania to zdecydowanie coś, na co większość ludzi czeka z niecierpliwością. Wyjście poza mury swojego domu może być korzystne dla fizycznego i psychicznego samopoczucia.

Po ponad roku wirtualnej komunikacji, ludzie są spragnieni fizycznej interakcji i zaangażowania w miejscu pracy, robienia sobie przerw, wychodzenia na zewnątrz, spotykania się z innymi po ciężkim dniu pracy, to tylko kilka z rzeczy, które rzucają światło na pozytywy nowej normalności. Dla osób pracujących w domu będzie to okazja do pracy w mniej gorączkowym i stresującym środowisku. Uczniowie będą mogli oddawać się zabawie, grom i interakcjom z rówieśnikami. To również zmniejszy dodatkowe obowiązki bycia współnauczycielem, które musieli podjąć rodzice.

Praca w kierunku integracji nowej normy po zamknięciu

szkołyPrzejście do

nowej normy z odpowiednim przygotowaniem może być korzystne zarówno fizycznie jak i psychicznie. Oto lista kontrolna, która pomoże Ci się przygotować:

#1 Przygotuj się z wyprzedzeniemJeśli

planujesz wyjść do pracy, na wypoczynek lub do innych zajęć, zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w danym miejscu i dla siebie. Porozmawiaj z osobami w domu, aby ich obawy również zostały uwzględnione. Jeśli uważasz, że kontakty towarzyskie są kłopotliwe, porozmawiaj o tym z innymi. Normalizacja niepewności i dziwności może pomóc w stworzeniu zbiorowego poczucia dyskomfortu, który wszyscy odczuwamy.

#2 Naucz się technik relaksacyjnychOddychanie brzuchem

, uziemienie i inne techniki relaksacyjne są pomocne w zmniejszeniu niepokoju i zapewnieniu ciała, że jesteś bezpieczny. Praktykowanie go codziennie w spokojnym otoczeniu, aby pomóc organizmowi przyzwyczaić się do niego. Może to pomóc w uruchomieniu tych technik podczas sytuacji wywołujących niepokój lub lęk.

#3 Zaangażuj się w proste ćwiczenia fizyczneSkakanie

z zerową aktywnością fizyczną przez dłuższy czas może sprawić, że twoje ciało poczuje się wyczerpane, pozostawiając cię w poczuciu niskiego i zawiedzionego poziomu. Przygotuj się, wykonując jakąś formę ćwiczeń i ruchu, aby uniknąć zmęczenia, z którym możesz się zmierzyć.

#4 Pace it

outJak

tylko

sprawy są otwarte, może pojawić się chęć spełnienia wszystkich rzeczy, które przegapiłeś. Może to być jedzenie w restauracji, nadrabianie zaległości z przyjaciółmi lub kończenie wszystkich oczekujących zadań. Ważne jest, aby robić to krok po kroku, aby uniknąć uczucia drenowania lub paniki.

#5 Stwórz harmonogram, aby zrównoważyć swoje zaangażowania online i offlineZmiany

wyłącznie na zaangażowania offline po przyzwyczajeniu się do wirtualnych mediów mogą być kłopotliwe. Podejmij kroki, aby upewnić się, że jesteś gotowy na tę zmianę. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się. Porozmawiaj ze swoim działem kadr, czy elastyczny styl pracy może być możliwy, aby pomóc Ci w adaptacji.

#6 Samoopieka i rutynaPandemia

stworzyła przestrzeń, aby skupić się na sobie i usiąść ze swoimi myślami i emocjami. Zapewniło to również niektórym z nas możliwość skupienia się na sobie i stworzenia rutynowych czynności wspierających ogólny stan zdrowia. Jak to tylko możliwe, zachowaj 10-20 minut na kontynuowanie takich działań, które stworzyłeś dla siebie.

#7 Połącz się z

psychologiemProfesjonaliści zdrowia

psychicznego

mogą pomóc Ci łatwiej przejść do życia po zamknięciu. Tworzą oni wspierającą przestrzeń i pomagają pracować nad swoimi zmartwieniami lub myślami, które mogą stanowić barierę.

Podsumowanie

Przyszłość po zamknięciu może wydawać się niepewna i przerażająca. Jest wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pamiętając o bezpieczeństwie wszystkich. Wcześniejsze przygotowanie się może pomóc złagodzić ich wpływ na ogólny stan zdrowia.

Przeczytaj także

:

Zestaw narzędzi dotyczących zdrowia psychicznego do powrotu do zdrowia po COVID-19Często

zadawane pytania (FAQ)

P. Jak mogę poradzić sobie z obawami, że sytuacja nie poprawi się nawet po zakończeniu pandemii?

O. Pandemia wpłynęła na każdego na tak wiele sposobów. To normalne, że pojawiają się obawy związane z przyszłością. Martwimy się o przyszłość, ponieważ wydaje się ona niepewna. Jednym ze sposobów jest skupienie się na rzeczach, na które mamy wpływ, a nie na tych, które mogą nie mieć. Na przykład, przestrzeganie środków ostrożności nawet po pandemii i dbanie o bezpieczeństwo innych wokół siebie.

P. Boję się spotkań towarzyskich. Minęło już tyle czasu, że nie wiem jak nawiązywać kontakty z innymi poza siecią.

O. To zrozumiałe, że czujesz się przestraszony. Umiejętności społeczne już dawno wyszły z użycia. Nasz mózg może łatwo przypomnieć sobie te umiejętności przy odrobinie praktyki. Zacznij od nawiązywania kontaktów z ludźmi, z którymi czujesz się najlepiej przez krótki czas, aby odbudować pewność siebie.

P. Martwię się, że moja rutyna zdrowotna pójdzie w rozsypkę po ponownym otwarciu wszystkiego. Jak mam się tego trzymać?

O. Oceń, jak będzie wyglądał twój codzienny dzień po ponownym otwarciu. Powoli daj swojemu ciału pozwolenie na ponowne dostosowanie się do sytuacji. Ustal elastyczny układ tego, jak będzie wyglądał Twój dzień. Pracuj ze swoim trenerem, aby zobaczyć, jak możesz zintegrować swoje zdrowie z dniem. Pamiętaj, aby robić krok po kroku.

Tags: COVID-19Jak pracować przez lęki Post Lockdown z powodu Covid-19Post lockdownPost lockdown zmartwienia druga fala COVID-19Czego się spodziewać po post lockdown