Utrata wagi po ciąży: Porady, plan diety i pokarmy do jedzenia

image

Kobiety, nowe do macierzyństwa, są często zaskoczony, jak trudne do pokonania zadanie po ciąży utrata masy ciała wydaje się być. Przyrost masy ciała po porodzie jest powszechnym zjawiskiem doświadczanym przez większość matek. Jeśli walczysz, aby zrzucić zbędne kilogramy po porodzie, nie martw się - nie jesteś jedyna.

Przyrost wagi po ciąży można wyjaśnić naukowo i nie powinien on być powodem do niepokoju. W tym artykule omówimy, co sprawia, że przybiera na wadze po ciąży, jak schudnąć po ciąży naturalnie, średni czas potrzebny do utraty wagi dziecka, po ciąży utrata masy ciała diety można śledzić i żywności należy i nie należy jeść, aby przyspieszyć utratę wagi po ciąży.

Nowe matki rozpaczają za ich ciało sprzed ciąży i czują się zawstydzeni o wszystkich wagi zyskują w czasie i po ciąży. Przybieranie na wadze po ciąży jest bardzo naturalne i nie ma się czego wstydzić. Waga zniknie tak samo naturalnie, jak się pojawiła. Wszystko, co musisz zrobić, to praktykować kilka zdrowych nawyków i zrozumieć rytm, w jakim pracuje twoje ciało. Każdy rodzaj utraty wagi wymaga kultywowania pozytywnego nastawienia i zaufania do swoich wysiłków.

Jeśli jesteś zmotywowany do utraty wagi ciąży, musisz przestrzegać diety po ciąży utrata masy ciała, jeść rodzaje żywności zalecane i zostawić te, które są niewskazane dla matek chcących schudnąć. Będziesz również musiał utrzymać zdrowy poziom aktywności. Idąc do siłowni nie jest konieczne, biorąc swoje dziecko na spacer w wózku wokół dzielnicy kilka razy będzie spalić sporo kalorii. Wpojenie zdrowych rutynowych czynności, takich jak odpowiedni sen, jedzenie posiłków na czas i picie zalecanej ilości wody dla Twojego typu ciała również przejdzie długą drogę w pomaganiu w utracie wagi po ciąży.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, przejdźmy od razu do tego, dlaczego zyskujesz wszystkie te dodatkowe kilogramy po ciąży i jak możesz pracować, aby pozbyć się tego samego.

Spis treści

    Po ciąży przyrost masy ciałaWskazówki, jak stracić po ciąży wagiPost-ciężarna plan dietyPokarmy do jedzeniaPokarmy, których należy unikaćPodsumowanieCzęsto zadawane pytania

Przyrost masy ciała po ciąży

Przyrost masy ciała po ciąży wynika z wielu czynników. Nasz apetyt wzrasta, gdy jesteśmy w ciąży, z powodu hormonu ciążowego HCG, który dostaje się do naszego krwiobiegu z łożyska. Hormon HCG reguluje nasze trawienie, metabolizm, dystrybucję energii i odżywianie w czasie ciąży. Zaczynamy jeść za dwoje, ale może nie wykazywać nadmiernego przyrostu masy ciała w naszym wyglądzie ciała, ponieważ tłuszcz i energia pochodząca z żywności, którą spożywamy, jest najpierw kierowana do naszego dziecka, a następnie do nas. W rzeczywistości zaleca się, aby kobiety ważyły kilka kilogramów więcej w czasie ciąży w porównaniu do wagi sprzed ciąży. Waga, którą przybieramy pozostaje z nami, nawet po porodzie. Błędne jest założenie, że waga ta spadnie naturalnie lub poprzez karmienie piersią.

Ponadto, nowe matki muszą radzić sobie ze stresem, depresją, a w niektórych przypadkach także z tarczycą. Stres doświadczany przez nowe matki, które teraz mają swoje dziecko do opieki, uwalnia kortyzol do ich ciała. Kortyzol zwiększa apetyt i zachęca do magazynowania tłuszczu w dolnej części brzucha. Wiele matek doświadcza depresji poporodowej po ciąży, która skłania je do "jedzenia swoich uczuć", powodując dalszy przyrost wagi.

Czasami kobiety doświadczają objawów tarczycy po porodzie. Niedoczynna tarczyca może również pogorszyć po ciąży planów odchudzania.

Porady, aby stracić po ciąży wagi

Omówione poniżej są garść wskazówek, w jaki sposób schudnąć po ciąży naturalnie

Pij dużo wody

Utrzymanie się nawodniony jest dobre dla organizmu na kilka sposobów. Na jeden, to pomaga zwiększyć swój metabolizm. Pomaga również kontrolować apetyt, sprawiając, że czujesz się pełna. Nie musisz od razu przestrzegać zalecanego spożycia wody dla Twojego BMI, wystarczy, że będziesz obserwować przejrzystość swojego moczu. Jeśli mocz nie jest klarowny, musisz zwiększyć spożycie wody, a jeśli jest klarowny, możesz mieć pewność, że pijesz odpowiednią ilość wody.

Ćwiczenie

Możesz śledzić po ciąży utraty wagi planu diety dla po ciąży utraty wagi. Jednak w większości przypadków, po ciąży utrata masy ciała dieta nie wystarczy, aby zapewnić wyniki odchudzania chcesz. Jeśli chcesz cieszyć się szybką utratę wagi po ciąży, trzeba włączyć rutynę ćwiczeń jako część po ciąży utrata masy ciała planu. Pomyśl o włączeniu treningu siłowego lub aerobowego, aby spalić te kalorie i wzmocnić mięśnie i kości. Nowe matki powinny spróbować i zachować czas na bok do ćwiczeń w ich codziennej rutyny - nie tylko dla utraty wagi po ciąży, ma wiele innych korzyści do zaoferowania. Może pomóc im rozładować stres, którego doświadczają z nowym dzieckiem w domu, poprawić nastrój i jakość snu.

Nie idź na kompromis w kwestii snu

Teraz, to może wydawać się trudne perspektywa z malucha hankering dla swojej uwagi 24/7, ale brak snu może naprawdę wpłynąć na swoje po ciąży planów utraty wagi. Kiedy jesteś pozbawiony snu, masz tendencję do podejmowania niezdrowych wyborów stylu życia, takich jak binge eating i picia, które nie robią nic, aby pomóc Ci schudnąć. Jeśli jesteś wyczerpany w ciągu dnia, ponieważ nie dostałeś wystarczająco dużo snu w nocy, twoje ciało będzie uwalniać hormon kortyzolu, który będzie pogłębiać swoje głód pangs.

Miej realistyczne oczekiwania

Tak, gwiazdy po ciąży utraty wagi historie może mieć wierzysz, że można wrócić do swojego ciała sprzed ciąży w ciągu kilku miesięcy, ale te historie często nie są w 100% true.Even jeśli są - nie zapomnij, że mają cały zespół pracuje dla nich, wykresy się ich po ciąży utraty wagi podróży. Badania wykazały, że średni czas do utraty wagi dziecka może przekroczyć rok. Może to zająć rok lub dwa, aby powrócić do ciała sprzed ciąży, jeśli w ogóle.

Trzymaj zdrowe przekąski pod ręką

Matki karmiące piersią są narażone na nagły głód i gwałtowne skoki apetytu. Jeśli nie radzisz sobie z tym dobrze, te napady głodu mogą prowadzić do przyrostu wagi. Zamiast tego, jeśli zaopatrzysz się w owoce, kiełki, warzywa, orzechy i jogurty, którymi będziesz mogła się żywić, gdy zgłodniejesz - możesz pomóc skrócić średni czas utraty wagi dziecka w twoim przypadku.

Dołącz do grupy wsparcia dla osób odchudzających się po ciąży

Utrata wagi w grupie może pomóc utrzymać motywację na swojej podróży po utracie wagi po ciąży.

Plan diety po ciąży

Twoja dieta po ciąży utrata masy ciała nie powinna być nigdy crash dieta. Powinnaś szukać sposobu na utratę wagi po ciąży stopniowo i skutecznie z niezawodnym planem diety po ciąży. Kobiety potrzebują od 1500-2200 kalorii dziennie, aby utrzymać regularne funkcjonowanie organizmu. Jeśli karmisz piersią, powinnaś spożywać minimum 1800 kalorii, aby prawidłowo odżywiać zarówno siebie, jak i swoje ciało.

Dążyć do utraty około 1,5 funta tygodniowo; nie chcesz bardzo szybkiej utraty wagi po ciąży. Jeśli schudniesz zbyt szybko po ciąży, twoje ciało może uwolnić toksyny do krwi, zanieczyszczając mleko matki, co może okazać się bardzo szkodliwe dla dziecka karmionego piersią. Jeśli spożywasz kalorie powyżej minimum, spróbuj ograniczyć ich spożycie o 500 kalorii dziennie. Można to zrobić poprzez jedzenie mniejszych porcji lub zwiększenie poziomu aktywności.

Większość planów dietetycznych po ciąży utraty wagi radzi nowym matkom jeść 5-6 małych posiłków w ciągu dnia przeplatanych zdrowymi przekąskami. Zaleca się również, aby kobiety starały się unikać pomijania posiłków, ponieważ przynosi to więcej szkody niż pożytku i kończy się jedzeniem w nadmiarze podczas innych posiłków. Nigdy nie pomijaj śniadania, zwłaszcza jeśli stosujesz dietę odchudzającą po ciąży. Pozwoli Ci to uniknąć uczucia braku energii w ciągu dnia i pomoże Ci wykonać codzienne zadania w bardziej skoncentrowany sposób.

Żywność do jedzenia

Po wymyślił swój umysł, aby rozpocząć na po ciąży utrata masy ciała planu diety, upewnij się, że jesz odpowiednie produkty spożywcze w dostosowaniu do celu. Następujące produkty spożywcze pomogą Ci:

Błonnik

Żywność bogata w błonnik poprawia zdrowie układu pokarmowego. Spożywanie rozpuszczalnego błonnika pozwala utrzymać hormony głodu w ryzach i w rezultacie jeść mniej.

Białko

Chude mięso, jaja, ryby, nabiał i inne źródła zdrowego białka mogą pobudzić Twój metabolizm i obniżyć ilość spożywanych kalorii poprzez zmniejszenie apetytu.

Węglowodany złożone

Węglowodany złożone dostarczają Ci energii przez cały dzień, ponieważ ich rozpad trwa dłużej.

Tłuszcze nienasycone i wielonienasycone

Nie rezygnuj całkowicie ze spożywania tłuszczów, aby schudnąć po ciąży. Zamiast tego spożywaj pokarmy bogate w tłuszcze nienasycone i wielonienasycone, które utrzymują Twoje ciało w zdrowiu i poprawiają pracę serca.

Żywność, której należy unikać

Istnieją pewne produkty żywnościowe, których musisz unikać, jeśli chcesz odnieść sukces w utracie wagi po ciąży. Są to:

Żywność z dodatkiem cukru i/lub rafinowanych węglowodanów

Żywność bogata w cukier i rafinowane węglowodany mają niską wartość odżywczą, a mimo to są wysokokaloryczne. Spożywanie żywności o wysokiej wartości kalorycznej i niskiej wartości odżywczej może zwiększyć wagę, podnieść ryzyko rozwoju chorób serca, raka i cukrzycy. Staraj się unikać napojów gazowanych i słodzonych oraz innych przetworzonych wariantów żywności, takich jak pakowane herbatniki, ciasta i tym podobne. Zamiast tego postaw na pełnowartościową żywność. Jeśli musisz zjeść coś słodkiego, wybieraj desery z ekologicznych piekarni, a nie przetworzone i pakowane ciastka.

Przetworzone produkty spożywcze

Jak już wspomniano, przetworzona żywność jest dla Ciebie niezdrowa. Fast foody i żywność paczkowana to przykłady żywności przetworzonej, o wysokiej zawartości cukru, niezdrowego tłuszczu, kalorii i soli. Wszystkie one są szkodliwe dla Twoich wysiłków związanych z utratą wagi. Zamiast tego staraj się spożywać pełne składników odżywczych, świeże pokarmy, takie jak owoce i warzywa.

Alkohol

Alkohol jest bogaty w kalorie, ale nie dostarcza żadnych wartości odżywczych. Spożywanie alkoholu prowadzi również do tycia brzucha. Nie tylko przeciwdziała to Twoim próbom odchudzania po porodzie, ale może być również niezdrowe dla Twojego dziecka. Minimalne ilości alkoholu mogą być przekazywane dziecku poprzez mleko matki. Spożywanie alkoholu może również tymczasowo zmniejszyć objętość mleka matki. Nie wspominając już o uzależnieniu, które może się rozwinąć, a które może zakłócić jakość Twojego regularnego snu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w zrozumieniu, jak schudnąć po ciąży naturalnie. Aby zakończyć, postaramy się zrozumieć średni czas, aby stracić wagę dziecka przez nową matkę. Ogólnie zaleca się, aby matki nie ważyły się co najmniej do dwóch tygodni po ciąży. Nawet wtedy, mierzenie rozmiaru talii jest prawdopodobnie lepszym pomysłem, ponieważ ich waga nie będzie odzwierciedlać tylko ich tkanki tłuszczowej.

Matki na po ciąży utrata masy ciała planu diety może zacząć pokazywać wyniki swoich wysiłków utraty wagi od pierwszego miesiąca po poczęciu się. Kobiety są medycznie zalecane, aby uzyskać 25-30 funtów w czasie ciąży, aby być w stanie amply odżywiają swoje dziecko. Niektóre matki mogą stracić do 20 funtów w pierwszym miesiącu sam, co oznacza, mogą już być z powrotem do ich pre-baby ciała.

Po sześciu tygodniach od daty poczęcia zauważysz, że Twój brzuch wygląda teraz bardziej płasko i jest mniejszy. Jeśli udało Ci się trzymać się swoich wysiłków utraty wagi po porodzie, najprawdopodobniej powrócisz do swojej pierwotnej wagi sprzed ciąży, kilka miesięcy po niej. Ogólnie rzecz biorąc, dziewięć miesięcy to średni czas na utratę wagi dziecka, chyba że przytyłaś w czasie ciąży. Nie jest to jednak ogólna zasada. Każda kobieta traci wagę po ciąży w swoim własnym czasie, w zależności od diety, którą stosuje i ilości ćwiczeń, które codziennie wykonuje.

Nie poddawaj się modnym dietom w nadziei na szybką utratę wagi po ciąży; zaszkodzi to Tobie i Twojemu dziecku. Jedz zdrową dietę bogatą w białko, węglowodany złożone i błonnik, pij wystarczającą ilość wody, odpoczywaj i ćwicz od czasu do czasu, oprócz biegania za dzieckiem, a powinno być dobrze. W krótkim czasie pozbędziesz się nadmiaru kilogramów, które przysparzają Ci zmartwień.

Często zadawane pytania

Q. Jak długo zazwyczaj trwa odchudzanie po urodzeniu dziecka? O: To zależy od przyrostu wagi. Kobieta może dążyć do utraty 2 kg na miesiąc po ciąży. P. Czy trudniej jest schudnąć po drugim dziecku? O: Nie, wcale nie. Jeśli zachowasz równowagę w swoim stylu życia, która obejmuje dietę, aktywność fizyczną, sen i spożycie wody, możesz łatwo schudnąć i zachować zdrowie. P. Jak stracić tłuszcz z brzucha podczas karmienia piersią? O: Karmienie piersią jest bardzo intensywną czynnością, która spala wiele kalorii, zwłaszcza jeśli karmisz w pozycji siedzącej. Jeśli stosujesz dobrze zbilansowaną dietę bogatą w białko i błonnik, jesz małe i częste posiłki, pijesz co najmniej 10-12 szklanek wody, utrzymujesz regularną aktywność fizyczną, np. spacerujesz, to możesz łatwo stracić tłuszcz z brzucha. P. Dlaczego przybrałam na wadze po ciąży? A: Istnieje kilka powodów, dla których kobiety przybierają na wadze po ciąży1. Nieregularne i nieregularne spożywanie posiłków oraz długie przerwy między nimi.2. Ważne jest, aby jeść pokarmy bogate w kalorie, aby zaspokoić potrzeby laktacyjne, ale wymagane jest, aby uzyskać kalorie z białka, błonnika, węglowodanów złożonych i dobrych źródeł tłuszczu. Większość ludzi ma tendencję do skupiania się na jedzeniu prostych węglowodanów i tłuszczów, takich jak panjeeris, tłuste smażone potrawy, słodycze, desery, płatki śniadaniowe, produkty rafinowane itp.3. Słaby wzorzec snu5. Brak aktywności
Tagi: korzystne dla kobiet w ciążyomendiet planpost ciąży dietypost ciąży exercisepost ciąży przyrost masy ciałapost ciąży utraty wagispost-natal wagapostpartum utrata masy ciała ciąża utrata masy ciała