Ulepszanie sportowych przekąsek: Jak odpowiadać na pytania rodziców?

image

Z przyjemnością donoszę, że rodzice drużyny t-ball wykonali świetną robotę z przekąskami. Podczas gdy drużyna przeciwna sięga po Capri Suns i Cheetos, Orioles jedzą banany i plasterki jabłek i nikt na to nie narzeka. Przynajmniej nie przy mojej twarzy.

Z wyjątkiem tej wymiany zdań, która miała miejsce w drodze powrotnej z meczu w sobotę:

Henry: Mam nadzieję, że wkrótce ktoś zacznie przynosić jakieś dobre przekąski, jak chipsy czy coś.

Ja: W tym sezonie mamy tylko owoce.

Henry: Poważnie?! Druga drużyna miała Gatorade i Ritz Bits!

Ja: Wiem.

*Pauza *Pauza*

Henry: Cóż, mam nadzieję, że wkrótce ktoś zacznie przynosić jakieś dobre owoce, na przykład maliny.

Byłam zachwycona, że niektórzy z Was przekazali mój list do trenera swojego dziecka lub rodziców drużyny w sprawie przekąsek sportowych. Większość stwierdziła, że pomysł się spodobał. Ale przynajmniej jedna osoba dostała poważny push back. Nie od dzieci domagających się babeczek, mind you. Od rodziców.

Więc jeśli ktoś jeszcze napotyka mamusie i tatusiów, którzy nalegają na utrzymanie śmieciowego jedzenia status quo, jeśli chodzi o przekąski sportowe, oto kilka punktów, które mogą wzmocnić swój przypadek:

Rodzic Gripe # 1: Nie mam czasu na mycie i krojenie owoców.

To zajmuje tyle samo czasu, aby chwycić kiść bananów, jak to robi, aby chwycić sprawę Oreos. Są one tańsze, zbyt.

Rodzic Gripe # 2: Dzieci zasługują na smakołyki od czasu do czasu.

Dzieci dostają smakołyki na każdym kroku: Szkoła, opieka dzienna, przedszkole, domy przyjaciół, przyjęcia urodzinowe. Smakołyki nie są już wyjątkiem, stały się w jakiś sposób regułą. W rezultacie, maluchy i przedszkolaki spożywają obecnie 16 łyżeczek cukru dziennie, a dzieci w wieku 6-11 lat - 24 łyżeczki. Jedno na troje dzieci ma dziś nadwagę lub jest otyłe. To trzykrotnie więcej niż w czasach, gdy my byliśmy dziećmi. Potrójnie.

Rodzicielski smutek #3: Moje dziecko nie chce jeść owoców. Jeśli chcesz owoce dla swojego dziecka, po prostu przynieść trochę dla niego.

Faktem jest, że większość dzieci nie wybierze owoców zamiast bułki z owocami, jeśli będzie miała taką możliwość. Dlatego te inne wybory należy całkowicie wyeliminować. I nie lekceważ swojego dziecka: Zdziwiłbyś się, jaki wpływ na dzieci ma pozytywna presja rówieśników. Są one bardziej skłonne do zjedzenia czegoś nowego lub innego, jeśli widzą, że ich przyjaciele też to jedzą. Jeśli jednak wolisz, aby Twoje dziecko zjadło coś innego, daj mu to w samochodzie w drodze do domu.

Rodzicielski Gripe # 4: Dlaczego w ogóle potrzebujemy przekąsek?

Moje myśli dokładnie. Nasze dzieci są na boisku przez 60-90 minut co najwyżej. Nie będą się przewracać z głodu. Ale jeśli konsensus jest taki, że przekąski powinny być serwowane, owoce są kompromisem. Przerażająca prawda jest taka, że 75% dzieci w wieku 6-11 lat nie otrzymuje wystarczającej ilości owoców. A każdego dnia, 25% maluchów i przedszkolaków nie zjada ani jednego kęsa owoców.

Jedna ostatnia uwaga, zanim zamknę temat przekąsek na jakiś czas (przynajmniej na tym blogu): Byłem tak zadowolony z odpowiedzi od rodziców i trenerów o naszej drużynie wytycznych przekąski, że skontaktowałem się z lokalnym komisarzem t-ball o ustanowienie zdrowej, ligowej polityki przekąsek. Będę was informować na bieżąco.