Piłkarskie przekąski na sterydach: Czy to dlatego to się zaczęło?

image

Pamiętacie, kiedy przekąski w piłce nożnej były zwykłymi plasterkami pomarańczy przy linii bocznej?

Czyjaś mama przyniosła pojemnik Tupperware pełen ich na półmetek. Wysysałeś sok lub obierałeś owoc ze skórki, podczas gdy twój trener wygłaszał mowę dopingującą, a potem biegłeś z powrotem na boisko.

Flash do przodu kilka dekad i plasterki pomarańczy zostały zastąpione przez Ritz Bits i Goldfish krakersy, z pączków piekarni i dużych babeczek z lukrem, z goodie torby pełne cukierków myte w dół z woreczkami Capri Sun lub butelki napojów sportowych. (Czytaj: "Soccer Mom Soapbox")

Ten Soccer Snack na sterydach jest stosunkowo niedawna koncepcja. Więc jak się tu dostaliśmy? Jak poszliśmy od świeżych plasterków pomarańczy do hydratacji półmetku do Krispy Kremes tylko za pokazanie się?

Rozmawiałem o tym z moją przyjaciółką i miała ona pewną intrygującą teorię: Dzisiejsze dzieci zaczynają uprawiać sporty zorganizowane w dużo młodszym wieku niż kiedyś. W mojej społeczności, dziecko może zacząć grać w piłkę nożną w wieku 4 lat. Niektóre z tych dzieci są gotowe do działania, biegając w górę i w dół boiska jak szef. Ale inne nie są takie pewne. Ich rodzice są opanowani z ochraniaczami na golenie, krzesełkami kempingowymi i obiektywami zmiennoogniskowymi. Ale dzieci wolałyby zostać w domu. Trzeba je trochę przekonać.

Potrzebują łapówki.

Niejeden rodzic powiedział mi, że śmieciowe przekąski to ulubiona część uprawiania sportu przez jego dziecko. A jednym z głównych argumentów, jakie słyszałem przeciwko owocom jako przekąsce dla piłkarzy, jest to, że dzieci powinny być nagradzane czymś "fajnym" za grę. Czy więc boimy się, że bez tych śmieci nasze dzieci nie będą chciały uprawiać sportu?

Czy to możliwe, że karmimy nasze dzieci śmieciowym jedzeniem, aby zachęcić je do aktywności?

A jeśli tak, to czy nie jest to trochę szalone?

Aby zmobilizować do zmian w twojej społeczności, sprawdź darmowe materiały w moim Podręczniku Sportowego Snacktivismu.