Piłkarska Mama Mydlarnia

image

Jako dietetyk, bardzo staram się a) być pomocna, gdy jestem o to proszona i b) nie być natrętna, kaznodziejska i nie wtrącać się w sprawy wszystkich, gdy chodzi o jedzenie (mój mąż może się z tym nie zgodzić).

Naprawdę nie chcę być tą mamą. Znacie ją: Tą, która protestuje przeciwko toksycznym pieluchom na wysypiskach śmieci, podczas gdy Ty zmieniasz pampersy swojemu dziecku.

Dlatego właśnie milczałam na temat piłkarskich przekąsek. Aż do teraz.

Pozwólcie, że opowiem wam o piłce nożnej. Capri Sun płynie jak woda w piłce nożnej. Są Pringles. I Ritz Bits. I Oreos. I babeczki. Czasami Oreos i babeczki. To raj dla sześciolatków w piłce nożnej.

W zeszłym tygodniu przyszła moja kolej na przyniesienie przekąsek piłkarskich. Wydałam 12 dolarów na jabłka, umyłam je, załadowałam do lodówki i zawlokłam na mecz. Szczerze mówiąc, czułem się trochę zadufany w sobie: Pokazałbym wszystkim, że zmęczone, głodne dzieciaki po meczu z radością zjedzą chrupiące jabłko. Nie mówiąc ani słowa - nie będąc tą mamą - udowodniłabym swoją rację.

Po zakończonym meczu (zakończonym zwycięstwem 6:0) dzieciaki kłębiły się wokół lodówki, chwytając błyszczące jabłka.

Dopóki nie rozeszła się wieść, że czyjś tata, który myślał, że to jego kolej na przynoszenie przekąsek, miał pojedyncze torebki Doritos. I nie dość, że uciekli, to jeszcze wrzucili swoje jabłka z powrotem do chłodziarki.

Wiem, co mówią niektórzy rodzice: "To tylko chipsy, niech dzieci się bawią". Ale to nie są tylko chipsy w piłce nożnej. Karmimy tego rodzaju śmieci do naszych dzieci wszędzie - w przedszkolu, na imprezach szkolnych, na imprezach. I na sobotnich porannych meczach piłki nożnej, które wynoszą w sumie (może) 15 minut energicznej aktywności fizycznej, a gdzie wszystko, czego wymagają, to dużo wody i dobry obiad w domu po wszystkim.

Spójrz: Wiem, że rodzice przynoszący Kool-Aid i Nutter Butters troszczą się o swoje dzieci tak samo jak ja. Dlatego właśnie wszyscy musimy się zatrzymać i zastanowić, czego nasze dzieci potrzebują, a nie czego chcą. Mój pierwszoklasista wolałby już nigdy nie myć zębów, a mój maluch chciałby bawić się na dworze w piżamie, kiedy jest 40 stopni. Ale ja wiem lepiej. To jest moja praca jako rodzica.

Więc, co zrobiłam z tymi wszystkimi resztkami jabłek? Zrobiłam podwójną porcję sosu jabłkowego, który Henry i Sam zjedli w mniej niż 24 godziny.

Oh, i sezon t-ball zaczyna się w przyszłym tygodniu. Zgadnijcie kto będzie tą mamą?

Napisałam ten post jako uczestnik karnawału blogów Jedz, Baw się, Kochaj organizowanego przez Meals Matter i Dairy Council of California, aby podzielić się pomysłami na pozytywne i zabawne sposoby uczenia dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Dołącz do karnawału i przeczytaj inne blogi Eat, Play, Love od dietetyków i mam oferujących najlepsze porady na temat wychowywania zdrowych zjadaczy. I jeżeli ty no dostajesz dosyć dzisiaj, dla więcej pozytywnej, realistycznej i działającej porady od zarejestrowanych dietetyków mam, rejestrujesz dla bezpłatnego, żywego webinarium Jeść, Bawić się, Kochać: Wychowanie zdrowo odżywiających się dzieci w środę, 18 maja.

The Best-Kept Secret for Raising Healthy Eaters, Maryann Jacobsen, MS, RDFKarmienie
to miłość, Jill Castle, MS, RD, LDN5
Quick Ways to Prepare Veggies with Maximum Flavor, Dayle Hayes, MS, RDThe
Art of Dinnertime, Elana Natker, MS, RDChildren
Don't Need a Short Order Cook, Christy SlaughterCut tothe
Point - My Foodie Rules, Glenda GourleyEat
,

Play, Miłość - wyzwanie dla rodzin, Alysa Bajenaru, RDE Jedz, baw się, kochaj
~ wychowywanie zdrowo odży
wiających się

dzieci

,
Kia RobertsonZacznij got
ować

dzieciom, Jessica Fishman Levinson, MS, RD, CDNPrzyjazne dzieciom sprzę

ty


kuchenne zachęcają je do gotowania, Katie Sullivan Morford, MS, RDDzieci


,które potrafią gotować, dokonują lepszych wyborów żywieniowych, Glenda GourleyZabawa w
posiłki, Nicole Guierin, RDMoja
podróż bez śmieciowego jedzenia - chcesz się przyłączyć? Kristine LockwoodMój
przepis na wychowanie zdrowo odżywiających się dzieci: Jedz jak Francuzi, Bridget Swinney MS, RD, LDPlaying
with Dough and the Edible Gift of Thyme, Robin Plotkin, RD, LDPicky
Eaters Will Eatables, Theresa Grisanti

,


MARaising a Healthy Eater, Danielle Omar, MS, RDPutting


theEase in Healthy Family Eating, Connie Evers, MS, RD, LDRaising
Healthy Eaters Blog Carnival & Chat Roundup, Ann Dunaway Teh, MS, RD, LDTeenagers
Can Be Trying But Don't Give UpDiane Welland MS, RDWhat
My Kids Taught Me About


Eating


Mindfully, Michelle May, MD