Nerkowce - Korzyści, Fakty żywieniowe i Wady

image

Nerkowiec, znaczący członek rodziny orzechów, pochodzi z Brazylii, Ameryki Południowej i został przywieziony do Indii przez Portugalczyków, którzy zabrali go do Goa.

Wytwarzane na tropikalnym, wiecznie zielonym drzewie, orzechy te są słodkie w smaku i mają kremową konsystencję. Surowe, prażone, solone, niesolone - nerkowce można znaleźć w każdej z tych postaci.

Orzech ten znajduje również zastosowanie w wielu potrawach, z których niektóre są nieodłączną częścią indyjskich tradycji i festiwali, czy to curry, kheer, biryani, a nawet kaju katli! Poza tym, że są łatwym dodatkiem do szerokiego spektrum potraw, orzechy te są wykorzystywane do produkcji niektórych alternatywnych produktów mlecznych, takich jak mleko z nerkowców, masło z nerkowców i ser z nerkowców.

Oprócz posiadania wielu korzyści zdrowotnych, takich jak pomoc w żołądku i chorób brzucha, nerkowce, również zapewnić, że masz włosy i skórę, która jest pożądana.

Ponadto, poprzez ten post, będziemy nurkować głęboko i mieć lepsze spojrzenie na strukturę odżywczą nerkowca, jego korzyści zdrowotne, a niektóre z jego możliwych wad.

Spis treści

 • Fakty żywieniowe
 • 7 korzyści zdrowotnych płynących z nerkowców
 • Potencjalne minusy nerkowców
 • Podsumowanie
 • Często zadawane pytania

Fakty żywieniowe nerkowcówTak

jak każdy inny ważny orzech, nerkowce są magazynem energii i niezbędnych składników odżywczych. Pomagają organizmowi w znaczący sposób i pracują w kierunku uczynienia cię zdrowszym człowiekiem.

Aby mieć dokładne informacje na temat zawartości odżywczej nerkowców, pomiarów 1 porcji nerkowców (28.35 gramów / około 18

nerkowców) jest podana poniżej:
 • 157 kalorii
 • 8.56 g węglowodanów
 • 0.9 g błonnika
 • 5.17 g białka
 • 12.43 g tłuszczu całkowitego
 • 1.68 g cukru

Inne składniki odżywcze obejmują:

 • 10 mg wapnia
 • 0,62 mg miedzi
 • 1,89 mg żelaza
 • 1,64 mg cynku
 • 83 mg magnezu
 • 168 mg fosforu
 • 187 mg potasu
 • 3 mg sodu

Oprócz tych składników odżywczych, można również znaleźć witaminę B i C w nerkowcach. Są one również doskonałym źródłem białka w diecie i zawierają dobre ilości tłuszczów nienasyconych.

7 Korzyści zdrowotne nerkowcówTen

festiwal-ulubiony orzech wydaje się być źródłem składników odżywczych, które mogą złagodzić wiele warunków zdrowotnych. Weźmiemy spojrzenie na kilka najlepszych korzyści zdrowotnych tutaj:

1. Cashews Great for Natural Eye-ProtectionWith

Indian miasta rankingu wśród niektórych z najbardziej zanieczyszczonych miast na całym świecie, wiemy, jak złe środowisko stało się dla nas

.

Od niekończących się korków do szkodliwych promieni UV i nasz czas ekranu rosnące każdego dnia, stres na naszych oczach jest coraz dużo.

Nerkowce zawierają silny pigment antyoksydacyjny, który jest bezpośrednio wchłaniany przez siatkówkę oka. Pomaga to w tworzeniu warstwy na naszych oczach, która chroni nas przed szkodliwymi promieniami UV.

Siła naszych oczu pogarsza się z wiekiem (zwłaszcza zwyrodnienie plamki żółtej), ale niektóre badania wykazały, że regularne spożycie przeciwutleniacza dostarczonego przez nerkowce może pomóc spowolnić to też!

2.

Nerkowce

pomaga zapobiegać chorobom BloodCashews

są bogatym źródłem miedzi, która pomaga w zwalczaniu wszelkich infekcji i utrzymanie układu odpornościowego.

Jest powszechnie wiadomo, że miedź, wraz z żelazem, pomaga organizmowi w przygotowaniu czerwonych krwinek.

3. Nerkowce Boosts i pomaga przygotować zdrowe serceIt

został udowodniony przez wiele badań, że orzechy, takie jak nerkowce, są pełne składników odżywczych, takich jak białko, przeciwutleniacze, błonnik, witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Pomagają one w dostarczaniu właściwości antyrakowych, przeciwzapalnych i chroniących serce. Dodając do tego, zapalenie i reakcje naczyniowe są również utrzymywane w ryzach z regularnym spożyciem składników odżywczych dostarczanych przez te orzechy.

Nerkowce zawierają również nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać poziom cholesterolu w ryzach, zmniejszając tym samym wszelkie zagrożenia, takie jak udar mózgu, choroby układu krążenia i ataki serca.

4. Nerkowce Pomaga w Weight LossRegularne

spożycie orzechów nerkowca może regulować utratę wagi, a nawet uczynić go szybciej. Zawierają one Omega 3 kwasy tłuszczowe, które mogą zwiększyć metabolizm osoby. To pomaga w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Orzechy nerkowca zapewniają bogatą zawartość błonnika i białka przy mniejszej ilości kalorii, pomagając Ci pozostać pełnym na długo.

5.

Nerkowce

poprawia zdrowie skóry i włosówNerkowce

są bogate w selen, żelazo, fosfor, cynk i magnez, które mogą być wspaniałe dla skóry. Jest to również źródło białka, przeciwutleniacze i chemikalia pochodzenia roślinnego, które pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry i uniknąć zmarszczek. Zawierając przeciwutleniacze, nerkowce pobudzają wzrost nowych komórek, aby zapewnić, że elastyczność skóry pozostaje nienaruszona.

Według różnych ekspertów, jedzenie nerkowców i stosowanie oleju z orzechów nerkowca na skórę głowy może pomóc w produkcji pigmentu zwanego melaniną - miedź obecna w nerkowcach pomaga w tym. Istnieją również pewne kwasy oleinowe i linolowe, które nadają włosom jedwabiste wykończenie i poprawiają ich kolor.

6.

Nerkowce

Boosts Your GutCashews

są bogate w błonnik pokarmowy, który pomaga w procesie trawienia, a także stanowi pożywienie dla bakterii przyjaznych dla jelit. To pomaga w dobrym zdrowiu jelit i zapobiega problemom jelitowym.

7. Nerkowce Wzmacnia Twoje

kościOprócz wapnia, magnez jest również niezwykle istotny dla zdrowych kości.

Oba z nich w równowadze może pomóc w lepszej regulacji nerwów i tonowanie mięśni. Magnez utrzymuje wapń w ryzach, a nerkowce mogą działać jako doskonałe źródło dla niego.

Potencjalne wady

nerkowcówChwalimy nerkowce za to, że są magazynem fantastycznych składników odżywczych, ale istnieją pewne możliwe minusy ich spożywania.

 • Surowe nerkowce, które nie zostały w ogóle przetworzone, mogą być ryzykowne w spożyciu, ponieważ zawierają toksyczną substancję (zwykle występującą w trującym bluszczu). Jeśli dojdzie do kontaktu z nią, może dojść do reakcji skórnych. Dlatego najlepiej jest wybierać suche prażone lub surowe odmiany nerkowców.
 • Orzechy nerkowca zawierają również fityniany, które mogą utrudniać organizmowi przyswajanie minerałów i witamin, które orzechy posiadają. Jednakże, moczenie orzechów może zmniejszyć zawartość fitynianów.
 • Ludzie, którzy zazwyczaj są uczuleni na orzechy drzewne, mogą być również uczuleni na nerkowce.
 • Nerkowce mają zauważalną ilość kwasu szczawiowego, a jeśli nie są spożywane w umiarkowanych ilościach, mogą być problemem dla ludzi, którzy mają dolegliwości nerek i tych, którzy są narażeni na ryzyko uzyskania kamieni nerkowych.

PodsumowanieW

sumie, orzechy nerkowca są super pożywne jedzenie, które może zapewnić Ci niesamowite korzyści zdrowotne.

Od serca po jelita, te orzechy w kształcie nerki wydają się same dbać o różne dolegliwości. Dzięki regularnemu spożyciu nerkowców, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiele korzystnych składników odżywczych.

Odpowiednio przechowywane w szczelnym pojemniku, będziesz mógł cieszyć się tymi smacznymi przekąskami przez cały rok. Pamiętaj tylko, że zbyt wiele wszystkiego jest szkodliwe i należy zachować kontrolę nad ich spożyciem. Poza tym, te pysznie kremowe orzechy są drogą do zrobienia!

Nerkowce - najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Q. Czy prażone nerkowce są lepsze dla zdrowia niż surowe?

A. Surowe nerkowce są lepsze niż prażone, ponieważ prażenie może zniszczyć dobre kwasy tłuszczowe omega3, które mogą obniżyć poziom cholesterolu.

P. Czy weganie mogą spożywać nerkowce w swojej diecie?

O. Nerkowce są roślinnym źródłem pożywienia i mogą być bezpiecznie spożywane przez wegan.

Q. Ile nerkowców powinno się jeść w ciągu dnia?

A. 1 porcja nerkowców to około 30 gramów lub około 15-18 nerkowców.

Q. Czy nerkowce mogą być szkodliwe dla zdrowia?

O. Ponieważ nerkowce mają dużo kalorii i tłuszczu, ważne jest kontrolowanie porcji. Ponadto, związki antyodżywcze zawarte w nerkowcach mogą nie być odpowiednie dla pacjentów z nerkami, jeśli są spożywane w dużych ilościach. Nerkowce nie są również wskazane dla osób z alergią na orzechy.

P. Czy można jeść jabłka nerkowca?

O. Tak, jabłka nerkowca można jeść na surowo lub gotowane, ale nie należy jeść orzecha, który jest do nich dołączony, ponieważ zawiera on toksynę. Orzech musi być wysuszony przed zjedzeniem.

Tags: nerkowce są dobre dla Ciebie? Nerkowce i utrata wagiZdrowe korzyści z nerkowcówFakty żywieniowe nerkowcówPotencjalne wady nerkowców