Najlepsze potrawy zamawiane na wynos

image

Łatwo jest ulec temu, co wydaje się najłatwiejszym wyjściem, gdy jest się głodnym, a nie ma się nic z gotowych sałatek ani rozmrożonego mrożonego kurczaka. Na szczęście masz do wyboru wiele różnych restauracji i wiele aplikacji do dostarczania jedzenia. Mając do wyboru nieskończoną ilość pysznie wyglądających zdjęć migających na ekranie, znalezienie tego, co zamówić na wynos, może być nie lada wyzwaniem. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych potraw, które można zamówić na wynos, a które nie tylko dobrze się odgrzewa, ale też będą doskonałe po przyjeździe na miejsce.

  • Sushi i miseczki Poke

Sushi to zawsze niezawodny wybór, jeśli chodzi o niedrogie opcje jedzenia i dostawy. Pomysł dostarczenia surowej ryby pod drzwi może wydawać się niesmaczny, ale sushi jest zazwyczaj przygotowywane na zamówienie i powinno być podawane stosunkowo zimne. Jednym z najszybciej rosnących zamówień z dostawą są miseczki poke, zawierające pokrojoną w kostkę surową rybę, świeże warzywa, ryż i aromatyczne sosy. Ryzyko związane z dostawami jest minimalne, o ile są one przechowywane w izolowanych torbach.

  • Grill

Grill może być nieco wilgotny, ale z pewnością dobrze się z nim podróżuje. Po lekkim schłodzeniu nadal dobrze smakuje, więc nie musi być chrupiący ani wymagać wymyślnej prezentacji. Czy to mieszkaniec Alabamii, Missouri czy Teksasu, grube kawałki żeberek, pulled pork, szponder i wędzony kurczak mogą być doskonałym wyborem na dowóz. Ponowne odgrzewanie nie stanowi żadnego problemu, a resztki zawsze można wykorzystać do przygotowania makaronu, kanapek i sałatek.

  • Pizza

Jeśli chodzi o jedzenie na dowóz, pizza jest znana od tak dawna, że dostarczenie gorącej pizzy pod drzwi domu jest praktycznie nauką. Pizza jest nie tylko pyszna i pocieszająca, ale jest także uniwersalnym daniem, na które można nałożyć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Zadziwiające jest to, że pizza zawsze przetrwała czas podróży. W sytuacjach, gdy tak się nie dzieje, pizza jest zawsze dobrze odgrzana, jakby wyszła prosto z piekarnika.

  • Zapiekanki

Każdy, kto słyszy słowo "zapiekanki" na liście dań na wynos, zaczyna myśleć o domowej kuchni. Lasagna, Mac 'n' cheese, moussaka, enchiladas i cassoulets to tylko kilka z nich, a lista jest długa. Zapiekanki zawsze zachowują swój smak, kształt i konsystencję, dopóki nie dotrą do Twoich drzwi, gdy zostaną upieczone na zamówienie.

  • Smażony kurczak

Składając zamówienie na chrupiące, smażone w głębokim tłuszczu potrawy, możesz mieć wrażenie, że czas nie jest po Twojej stronie. Jednak smażony kurczak jest powszechnie uznawanym wyjątkiem od tej reguły. Różni sprzedawcy w całym mieście starają się, aby panierka była idealnie chrupiąca dzięki starannemu pakowaniu, a jednocześnie zachowała soczystość. W związku z tym smażony kurczak dociera do Ciebie w zamierzony sposób, co sprawia, że jest to idealna opcja dostawy jedzenia na kaca.

  • Grillowane mięsa i warzywa

Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w długim gotowaniu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną, wiesz, że potrawy z grilla mogą leżeć przez jakiś czas, nie tracąc konsystencji ani smaku. Te wyjątkowe cechy grillowanych produktów sprawiają, że są one najlepszymi kandydatami do dostarczenia. Do wyboru masz kilka rodzajów potraw z grilla, takich jak stek, jagnięcina, kurczak i warzywa.

  • Potrawy z makaronem

Makaron to wszechstronny wybór dań na wynos, pod warunkiem, że jest smażony lub podawany z odpowiednią ilością sosu. Po ugotowaniu w odpowiedniej ilości oleju i sosu większość dań z makaronem wygląda i smakuje tak samo, jak gdyby wyszły prosto z kuchni - w mniej niż kilka minut. Poza tym następnego dnia z pewnością docenisz resztki makaronu.

  • Kanapki

Warto spróbować restauracji, która serwuje kanapki w sposób, jaki podają w menu. Kiedy jeszcze zastanawiasz się, gdzie najlepiej zamówić kanapkę na wynos, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy jest zbyt wilgotna czy zbyt sucha? Za dużo dodatków czy za mało dodatków? Pomimo niezliczonych pułapek związanych z kanapkami, mogą one bezpiecznie dotrzeć do celu, a nawet przetrwać do następnego dnia.

Wybierając najlepsze jedzenie na wynos, należy zwrócić uwagę na to, co dobrze się przewozi i jest łatwe do odgrzania, gdy zajdzie taka potrzeba. Większość produktów spożywczych z tej listy może bezpiecznie trafić do Twojego domu, pod warunkiem, że zostaną przygotowane przez najlepszych kucharzy i wytrzymają czas dostawy. Jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem, spróbuj zamówić coś smacznego w innym miejscu, zanim zrezygnujesz ze swoich zachcianek.