Koniec piłkarskich przekąsek?

image

Ponad dwa lata temu, w końcu dał głos do moich uczuć na temat przekąsek piłkarskich, a dokładniej, irytacji, że moje dziecko było coraz ciasteczka i pączki i poncz owocowy i babeczki po trotting wokół na polu przez 20 minut (czytaj: "Soccer Mom Soapbox"). Przyrzekłam, że zabiorę głos i coś zmienię. I od tego czasu, pomogłem instytutu owoców i wody polityki na drużyny moich dzieci. Opracowałam również podręcznik sportowego snacktivismu, który zawiera przykładowe e-maile do trenerów i rodziców, FAQ oraz mój pokaz slajdów "Soccer Mom on a Mission". Usłyszałam też od wielu z Was, którzy przenieśli tę sugestię do swoich drużyn i wprowadzili ją w życie.

Tak wielu z nas pamięta owoce z naszych własnych dni piłkarskich, zwykle plasterki pomarańczy na linii bocznej. Owoce są również łatwe i mogą być tanie (kilka kiści bananów kosztuje mniej niż 5 dolarów). A większość dzieci i tak nie dostaje zalecanej liczby porcji.

Ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Zawsze utrzymywałem, że jeśli w drużynie panuje niezgoda, całkowite pozbycie się przekąsek jest prawdopodobnie właściwą drogą (czytaj: "Co by było, gdyby przekąski dla piłkarzy po prostu zniknęły?"). W ten sposób każdy może sam zdecydować, co jest najlepsze dla ich dziecka.

Poza miastem mój przyjaciel niedawno wysłał mi to blurb-pojawił się w e-mailu otrzymała od jej lokalnego centrum rec o ich programie piłki nożnej:

Gry są zazwyczaj godzina długo; przekąska naprawdę nie jest konieczne, biorąc pod uwagę ten czas.
ramy czasowe. Niektóre dzieci mają poważne alergie pokarmowe, niektóre pokarmy stanowią dla nich
Niektóre dzieci mają poważne alergie pokarmowe, niektóre pokarmy stanowią dla nich ryzyko medyczne i będą czuły się pominięte, jeśli nie będą mogły wziąć w nich udziału.
Nie wszyscy rodzice zgodzą się co do tego, co jest odpowiednią przekąską. Wreszcie, są
Niektórzy rodzice mogą mieć trudności z zapewnieniem przekąsek dla zespołu
dziecka, zwłaszcza jeśli mają wiele dzieci w różnych drużynach sportowych.
drużyn sportowych. Z tych powodów prosimy wszystkie drużyny o rezygnację z przekąsek
podczas sezonu piłkarskiego.

Chociaż uwielbiam widok dzieci chrupiących na jabłkach po jesiennej grze w piłkę nożną, rezygnacja z przekąsek ma też sens. Przez ostatni rok zwracałam się do trenerów moich dzieci z tą nową prośbą: Czy moglibyśmy wprowadzić politykę przekąsek składających się wyłącznie z owoców i wody lub po prostu całkowicie wyeliminować przekąski dla drużyny? W niektórych przypadkach przeprowadzaliśmy głosowanie wśród rodziców drużyny.

Ja? Nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Nie przeszkadza mi zbieranie bananów, ale nie przeszkadza mi też, że mam jedną rzecz mniej na liście rzeczy do zrobienia. Zauważyłam też, że dzieciom też to nie przeszkadza. Zdarzały się tygodnie, kiedy rodzice po prostu zapominali, że to ich kolej na przekąskę dla drużyny. Nikt się tym nie przejmował i nikt nie głodował.

Zmieniłam więc mój przykładowy e-mail do trenera, aby uwzględnić opcję wyeliminowania przekąsek dla drużyny. Nie krępuj się pobrać lub skopiować materiałów z mojego Podręcznika Sportowego Snacktivismu do użytku. A jeśli z nich skorzystasz, daj mi znać, jaki był rezultat!