Jak wybrać halę na imprezę gastronomiczną?

image

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, kończy się możliwość organizowania spotkań na świeżym powietrzu (zwłaszcza imprez cateringowych). Ale życie nadal jest pełne wydarzeń, spotkań, uroczystości i imprez. Tyle, że teraz chcesz, aby Twoi goście przebywali w przytulnym wnętrzu, wolnym od wpływu jakiejkolwiek drastycznej pogody. A kiedy masz obowiązek zaplanowania imprezy, która obejmuje catering, chcesz mieć pewność, że planujesz dokładnie. Znalezienie idealnego miejsca wewnątrz budynku jest na szczycie tej listy. Niezależnie od tego, czy planujesz ślub, imprezę firmową czy przyjęcie, oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę i o których warto pamiętać, rozpoczynając poszukiwania najlepszego miejsca na zimowe wydarzenie.

Jakiej atmosfery oczekujesz?

Wiele miejsc ma na uwadze docelową grupę odbiorców. Na przykład stara kaplica może mieć dodatkową salę, którą można wynająć, ale ponieważ jest ona połączona z kaplicą, może być przeznaczona na przyjęcia weselne z jej dekoracjami i tak dalej. Jeśli nie znasz danego miejsca, pamiętaj, aby odwiedzić je osobiście przed rezerwacją, ponieważ chcesz zagwarantować, że atmosfera jest taka, jakiej oczekujesz. W końcu ten element będzie pierwszą rzeczą, którą zauważą Twoi goście, gdy wejdą w drzwi.

Jaka jest najlepsza lokalizacja?

Jeśli organizujesz funkcję biznesową, w której ludzie musieli podróżować przez zimno, możesz rozważyć zorganizowanie wydarzenia w lokalizacji w pobliżu ich hotelu, jeśli nie w samym hotelu. Pamiętaj również o możliwościach fotograficznych, jeśli zatrudniasz fotografa. Sprawdź, czy sceneria wokół miejsca imprezy jest idealna do zdjęć.

Na ile osób pozwala dane miejsce?

Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, ile osób spodziewasz się na swojej imprezie. Z pewnością nie chcesz, aby lokal był zbyt mały, aby zorganizować w nim przyjęcie, ale nie chcesz też, aby sala sprawiała wrażenie pustej, jeśli organizujesz mniejszą imprezę.

Czy w cenie są jakieś usługi?

Dowiedz się wcześniej, czy miejsce, które bierzesz pod uwagę, posiada stoły, pościel i działającą kuchnię. Czy mają konkretnego dostawcę usług gastronomicznych, z którym współpracują? Dowiedz się, jak wyglądają koszty i zaliczki za korzystanie z ich wyposażenia. Dowiedz się również, czy lokal wymaga od Ciebie sprzątania, czy też zapewnia tę usługę w ramach wynajmu.

Jak wygląda sprawa parkowania?

Jeśli planujesz zaprosić jakąś liczbę starszych gości, będziesz chciał się upewnić, że parking jest dla nich wygodny. Niektóre miejsca mogą oferować parking z obsługą, ale inne wymagają sporego dystansu pieszego, aby dotrzeć do miejsca imprezy.

Jak układ pomieszczeń uzupełnia Twoje plany?

Należy pamiętać o tym, czy będziecie podawać gościom posiłki przy stołach, czy też będzie to posiłek w formie bufetu. Jeśli planujesz bufet, będziesz chciał się upewnić, że układ komunikacyjny jest komplementarny do tego planu.

Właściwe miejsce, właściwa firma cateringowa

Firma cateringowa, którą wybierzesz na swoje wydarzenie, powinna bez wątpienia mieć przydatne sugestie dotyczące lokali w okolicy, z którymi już wcześniej współpracowała. Praca z dobrą firmą cateringową sprawia, że Twoja praca jako gospodarza jest znacznie prostsza. Zajmą się oni wieloma szczegółami za Ciebie.