Jak wybrać firmę cateringową na przyjęcie absolwentów?

image

Prawdopodobnie istnieje wiele firm cateringowych działających w Twojej okolicy, a kiedy przychodzi czas, aby wybrać jedną dla swojego wydarzenia, proces może być znacznie trudniejszy niż się wydaje. Kiedy jesteś gościem na czyjejś imprezie z okazji ukończenia studiów, na przykład, nie ma żadnej presji na ciebie. W rzeczywistości gospodarz chce, abyś czuł się komfortowo i był zadbany. Twoim zadaniem jest zrelaksować się i dobrze się bawić. Jeśli jedzenie lub usługi gastronomiczne pozostawiają nieco do życzenia, to nie jest to żadna ujma dla Ciebie. Możesz rozwinąć negatywne wrażenie o firmie cateringowej lub nawet organizatorach imprezy, ale na pewno nie odbija się to negatywnie na Tobie.

Ale wtedy znajdujesz się na gorącym krzesełku. Twój syn, córka lub ukochana osoba zdobywa dyplom lub stopień naukowy i nadszedł czas, aby zorganizować przyjęcie w ich imieniu. Nagle to Ty jesteś odpowiedzialny za to, aby inni czuli się komfortowo i mieli pozytywne doświadczenia. Niektóre z osób uczestniczących w imprezie prawdopodobnie nawet zorganizowały własne przyjęcia absolwentów, w których uczestniczyłeś.

Więc teraz szukasz online i rozmawiać z przyjaciółmi o lokalnych strojów gastronomicznych. Masz krótko rozważa zapewnienie żywności siebie, ale to by zostawić nie ma czasu na mingle i porozmawiać z gośćmi. Zdecydowałeś, że profesjonalne rozwiązanie jest właściwe - ale naprawdę nie wiesz, w którym kierunku pójść.

Jak zdecydować się na caterer dla tego nadchodzącego przyjęcia absolwentów?

Pierwszą (i najważniejszą) rzeczą jest wzięcie głębokiego oddechu i zrelaksowanie się. Jest mnóstwo ludzi, którzy przeszli przez to wcześniej i doświadczyli wszystkiego, czego teraz doświadczasz. Ludzie mają tendencję do skupiania się na "co jeśli" i negatywnych możliwościach, zamiast skupiać się na tym, co może pójść dobrze. Ważne jest, aby wierzyć, że twoje przyjęcie absolwenckie będzie wielkim sukcesem i że twoi goście będą pod wrażeniem.

Ale urzeczywistnienie tego zaczyna się od wybranej firmy cateringowej.

Krok pierwszy to zawężenie listy według reputacji. Innymi słowy, szukaj firm cateringowych, które mają wiele "strajków" przeciwko nim - w postaci skarg, negatywnych recenzji i niskich średnich ocen. Wyeliminuj je z listy.

Teraz nadszedł czas, aby kopać trochę głębiej. Czy firma ma żywą, dobrze zorganizowaną stronę internetową? Czy ma wysokie średnie oceny i mnóstwo osobistych opinii od ludzi, którzy rzeczywiście ich zatrudnili? Kiedy kontaktujesz się z firmą, czy odpowiadają szybko i serdecznie? Czy też wydają się zbyt zajęci, aby odpowiedzieć na Twoje pytania? Czy mogą dostarczyć Ci dodatkowych referencji do przeszłych klientów, jeśli nie jesteś w stanie znaleźć wielu informacji online?

Kiedy już masz swoją listę w dół do kilku kandydatów jakości, to jest czas decyzji. Spójrz na takie rzeczy jak opcje menu, struktury cenowe, pomysły na catering i ogólna osobowość. Chcesz być wygodne z ludźmi, którzy cateringu to przyjęcie absolwentów. Chcesz, aby wszyscy byli w dobrym, pozytywnym nastawieniu przez całe wydarzenie. Po znalezieniu firmy cateringowej, która sprawdza wszystkie "praktyczne" pola - ale także ma ten "nieuchwytny" jakość kogoś naprawdę czujesz się dobrze o pracy z, znalazłeś swój catering. Utrzymuj otwartą komunikację, pracuj razem, aby wszystko było w porządku i ciesz się imprezą!