Jak radzić sobie z rodzicielstwem w czasie pandemii?

image

Czy jesteś rodzicem, któremu trudno jest poradzić sobie z wieloma obowiązkami, które musisz wykonać? Czy pandemia przyczyniła się do twoich kłopotów? W takim razie ten artykuł jest dla ciebie. Pandemia spowodowała, że rodzice kwestionują swoje umiejętności wychowawcze, ponieważ dzieci pozostają w domach, a ich obowiązki wzrosły dwukrotnie. Rodzicielstwo w czasie pandemii jest trudne. Ten artykuł pomoże ci zrozumieć twoje role i sposoby, aby zaspokoić swoje dziecko wśród tych niepewnych czasów.

Rodzice na całym świecie mieli największe wyzwanie podczas tej pandemii. Rodzicielstwo w czasie pandemii. Czy jesteś nowym rodzicem, czy jesteś nim od lat, wyzwanie związane z rodzicielstwem pozostaje. Wraz z mnóstwem ról, które rodzic ma; partner, matka/ojciec, pracujący lub niepracujący, nowe role i obowiązki zostały dodane do twojej listy. Rodzice dodatkowo muszą podjąć role bycia nauczycielem, mentorem, kolegą z klasy lub przyjacielem. To sprawiło, że rodzicielstwo stało się trudne i niezwykle stresujące.

Nieszczęścia rodziców w czasie pandemii

Jako rodzice, być może staracie się ustalić jakieś zasady lub wytyczne, aby lepiej zarządzać sytuacją rodzinną w czasie pandemii. Jednakże, biorąc pod uwagę górę pracy i obowiązków, rodzice są wyczerpani.

Większość rodziców zmaga się z własnym zdrowiem psychicznym. Przy rosnącym obciążeniu finansowym, częstych konfliktach między członkami rodziny, może być bardzo mało czasu przeznaczonego dla dzieci.

Najczęściej rodzice wyładowują swoje frustracje na dziecku, co może tworzyć bariery między nimi. Czasami dzieci stawiają rodzicom wymagania, co może zwiększyć obciążenie rodziców, potęgując ich stres.

Rodzice muszą wiedzieć, że to, co obecnie robią, jest jedną z najtrudniejszych rzeczy. Od zeszłego roku, z nagłą blokadą, zamknięciem szkół i ogromnym strachem, który powstał, ich życie zostało wywrócone do góry nogami. Rodzice zmagają się z zarządzaniem swoim biurem, pracami domowymi, finansami i zdrowiem w tych niepewnych czasach. Mając skupić się na dzieci wraz z nim może stać się frustrujące i męczące.

To jest w porządku, jeśli jako rodzic czujesz, że nie masz pojęcia, co robisz. Świat nie był przygotowany na taką sytuację. Nie ma podręcznika zasad, jak postępować z rodzicami, gdy jako rodzic zmagasz się z tym wstrząsem.

Chcesz bezpiecznej przestrzeni, aby się wyładować? Połącz się z naszym terapeutą tutaj.

Perspektywa dziecka (dzieci

)Kilka z powszechnych zwrotów wypowiadanych przez rodziców w dzisiejszych czasach to: "Moje dziecko mnie nie słucha

", "Moje dziecko

(dzieci) nie pozwala mi nic robić w domu" i "Moje dziecko nie może po prostu usiedzieć w jednym miejscu".

COVID-19 ma również wpływ na dzieci. Ich szkoła została zamknięta, co prowadzi do braku socjalizacji, spotkań z przyjaciółmi, ograniczeń w nauce przedmiotów ścisłych i niezbędnych umiejętności miękkich. Doświadczają również utraty rutyny i normalności. Ponadto, gdy dzieci są narażone na wiadomości, niektóre z nich mogą czuć się beznadziejnie z powodu obecnego stanu świata, podczas gdy niektóre mogą próbować zrozumieć pandemię.

Dzieci z ostatniego roku robią wszystko, co w ich mocy, aby dostosować się do nowej normalności. Z klasami przenoszącymi się do Internetu, brakowało fizycznej interakcji, która jest kluczowa dla ich rozwoju. Ponieważ przyjaźnie przenoszą się na dalekie odległości, dzieci doświadczają poczucia samotności.

Ponieważ dom stał się ich całym światem, walczą między pragnieniem przestrzeni a uwagą ze strony rodziców. Większość dzieci nie jest wychowywana w środowisku, w którym ich emocje są traktowane priorytetowo, a nawet się o nich mówi! Prowadzi to do tego, że dziecko nie jest w stanie zrozumieć swoich uczuć i nawiązać z nimi kontaktu. Doświadczają one przytłaczających, mieszanych emocji, z którymi mogą nie wiedzieć jak sobie poradzić. To może prowadzić one "działać out", dostawać drażliwy, sfrustrowany, i łatwo denerwuje się.


Ponieważ zarówno rodzice, jak i dzieci przeżywają ten trudny okres, niezwykle istotne staje się nauczenie się sposobów lepszego radzenia sobie z tym problemem. Zmierzamy w kierunku zaakceptowania ambiwalentnych sytuacji, które przyniosła pandemia. Znalezienie sposobów, aby środowisko rodzinne było bezpieczne i wspierające w tym czasie jest ważnym aspektem dla rodziców.

Ways to be better your parenting skills in the pandemic#1

Provide

structureIt

's

important for children to have some form of consistent routine. Ustal jakieś ramy czasowe wokół pory spania, używania urządzeń, czasu na zabawę i czasu na relaks. Upewnij się, że istnieje szerszy zakres czasu, a nie dokładny czas z naciskiem na czas końcowy. Na przykład, "czas pobudki jest między 7-7:30 rano. Do 7:30 musisz wstać z łóżka".

To zapewnia pewną elastyczność, ale także poczucie limitu końcowego do niego.

#2 Wybierz swoje bitwyJak

cała rodzina jest pod jednym dachem przez wiele dni razem, konflikty są zobowiązane do wystąpienia. Konflikty są normalne, jak pracujesz przez nich wymaga umiejętności. Niektóre konflikty muszą być przepracowane, podczas gdy niektóre małe mogą być rozpatrywane w innym dniu lub pominięte. Jako rodzic, to naturalne, że chciałbyś naprawić nawet drobne zachowanie. Ale biorąc pod uwagę okoliczności, dobrze jest dać sobie trochę luzu.

#3 Słuchaj swojego dzieckaWażną

częścią komunikacji jest słuchanie. Rodzice mają tendencję do narzucania dziecku swoich opinii i pomysłów, nie rozumiejąc jego punktu widzenia. Kiedy twoje dziecko wydaje się wyrażać siebie w kategoriach złości lub frustracji, zamiast etykietować to jako tantrum, zapytaj "co sprawia, że moje dziecko czuje się w ten sposób?"

.

Pomocne jest zachowanie sugestii dla siebie i zachęcanie dziecka do odpowiedzi, co mu pomoże. Jeśli dziecko czuje się samotne, zamiast sugerować, by wykonywało obowiązki domowe lub bawiło się samo, zapytaj "Co mogę zrobić, by pomóc ci przez to przejść?"

. W ten sposób zachęcasz dziecko do znalezienia rozwiązań dla siebie, zamiast narzucać swoje pomysły, które mogą zostać odrzucone.

#4 Wyznacz graniceWraz

z pracą z domu podejście, rodziny teraz mają do scram wokół domu, aby znaleźć miejsce ciszy. Są one dostosowując się nawzajem dla połączeń, szukając przestrzeni z dala od hałasu, aby zakończyć swoją pracę. Rodzice, którzy nie mają pracy zawodowej, mają teraz potrójną pracę; dbanie o obowiązki domowe, dzieci i potrzeby partnera. To prawie nie pozostawia czasu na interakcję z dzieckiem i nadążanie za jego ciągłymi potrzebami.

Jako rodzic, musisz wyznaczyć granice z dzieckiem w sposób stanowczy, ale delikatny. Możesz wyjaśnić dziecku, że - mam kilka obowiązków do skończenia, wrócę do ciebie o tej porze i możemy spędzić kilka minut razem. Jeśli ci przeszkadzają, zamiast reagować, potwierdź swoją granicę, mówiąc, że jesteś zdenerwowany, że twój czas/potrzeby nie były respektowane.

#5 Wyznacz wspólny czasPoświęć

kilka minut czasu codziennie lub na zmianę, aby wykonać jakieś wspólne zajęcie jako rodzina. Może to być wspólne oglądanie filmów lub wspólna gra. W ten sposób tworzycie więzi między sobą. Wspólne spędzanie czasu może również działać jako środek odstresowujący dla rodziny.

#6 Pozytywne wzmocnienieNasze

społeczeństwo wierzy, że negatywne wzmocnienie i kara są sposobami uczenia dziecka. Ale to robi więcej szkody niż pożytku. Powtarzające się negatywne informacje zwrotne stworzą tarcia między tobą a twoim dzieckiem. Może to również prowadzić do problemów z poczuciem własnej wartości dziecka.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko poprawiało się i rozwijało, ważne jest pozytywne wzmocnienie. Chwalenie za akceptowalne zachowanie, a nawet za wykonane zadanie. (nawet jeśli nie jest to zrobione tak, jak chcesz!) Jeśli Twoje dziecko narobiło bałaganu, zamiast krzyczeć - powiedz mu, żeby posprzątało i dostało dodatkowy czas na zabawę.

Dzieci

uwielbiają zaangażowanie w takiej czy innej formie. Młodsze dzieci są bardziej aktywne i lubią rozładowywać energię, którą mają. Motywuj je do zabawy i poruszania się. Daj im dedykowaną przestrzeń i czas. Możesz również wymyślić zabawny sposób, w jaki pomogą Ci w pracach domowych. Możesz też zorganizować im spotkania z przyjaciółmi.

W przypadku starszych dzieci, poproś je, aby nauczyły Cię pojęć lub tematów, których nie znasz. Daje im to przestrzeń do odkrywania i uczenia się, a Tobie możliwość wglądu w ich zainteresowania. Bardzo ważne jest, aby partnerzy na zmianę angażowali się w kontakty z dzieckiem, aby zmniejszyć jednostronną odpowiedzialność i stworzyć więzi.

#8 Zadbaj o siebieIt

is necessary for parents to take care of themselves, especially during a time like this. Konflikty między partnerami i członkami rodziny muszą być rozwiązywane w sposób delikatny. Jeśli rodzice są stale wyczerpani, zmęczeni i nie dbają o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, zaczyna to wpływać na ich dzieci. Uczy się sposobów zarządzać twój stresem, priorytetyzować twój zadania i regulować twój emocje.

PodsumowaniePandemia

położyła całą odpowiedzialność za wychowanie dziecka na barki rodziców. Ponieważ rola społeczności w pomaganiu dzieciom znacznie się zmniejszyła, rodzice stają teraz przed wyzwaniem zarządzania nie tylko swoimi innymi obowiązkami, ale także swoimi dziećmi. Niemniej jednak, rodzice mogą znaleźć sposób, aby sobie z tym poradzić.

Często zadawane pytania (FAQ)

P. Moje dziecko ciągle chce się ze mną bawić, mimo że ja nie mam prawie w ogóle czasu. Co robić w takiej sytuacji?

O. Zajmowanie się tak dużą ilością pracy i spędzanie czasu z dzieckiem może być przytłaczające. Możesz dać dziecku małe zadania do wykonania, np. pokolorowanie mandali, kiedy Ty będziesz kończyć pracę. Randki w sieci również zapewniają możliwości socjalizacji.

P. Mój partner jest zawsze zajęty i nie jest w stanie pomóc w utrzymaniu zaangażowania dziecka. Jak możemy nad tym popracować?

O. Zrozumiałe jest, że zmiana pracy spowodowała również wzrost obciążenia pracą. Komunikowanie się i ustalenie granic dotyczących spędzania czasu z dziećmi staje się niezbędne. Współpraca z profesjonalistą może pomóc w wymyśleniu sposobów, w jaki oboje możecie spędzać czas razem i z dzieckiem.

P. Jak wytłumaczyć dziecku pandemię?

O. Zapytaj je, co już wie. Ponieważ dzieci są narażone na wiadomości i media społecznościowe, mogły już wyrobić sobie pewne poglądy na ten temat. Rozmowy muszą być dostosowane do wieku. Mów o wirusie, ale nie w sposób budzący lęk, aby nie wywoływać niepokoju lub strachu. Zapewnij dziecko o bezpieczeństwie i o tym, że rodzina jest zdrowa, aby wspólnie przez to przejść.

Tags: ZaangażowanieJak poruszać się po rodzicielstwie w czasie pandemiiSłuchanie dzieckaWybierz swoje bitwyPozytywne wzmocnienieZapewnij strukturęUstal graniceUstalcie wspólnego czasuZadbaj o siebiePerspektywa dziecka(ów)Nędza rodziców w czasie pandemiiSposoby na lepsze umiejętności rodzicielskie w czasie pandemii.