Jak bezpiecznie schudnąć?

image

Osoby z nadwagą nie tylko mają problem z samooceną, ale też są narażone na wiele schorzeń. Odchudzanie zmniejszy ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy, raka, problemów z woreczkiem żółciowym, przerwy, przepukliny, nadciśnienia i zapalenia stawów, zwłaszcza bioder i kolan. Jednak niewłaściwe i ryzykowne odchudzanie, może spowodować więcej problemów niż korzyści

Ogranicz to co szkodzi

Wydawałoby się, że utrata wagi jest bardzo prosta. Wystarczy przestrzegać ścisłej diety, aktywnie uprawiać sport, a zbędne kilogramy znikną. Jednak takie podejście do utraty wagi nie zawsze jest skuteczne i bezpieczne. Możesz schudnąć bez szkody dla zdrowia, przestrzegając podstawowych zasad.

Konieczne jest ograniczenie spożycia wysokokalorycznej żywności. To przede wszystkim alkohol (np. Piwo). Węglowodany np. cukier, ciasta, miękkie ciasta, słodycze, herbatniki, pieczywo, makaron, płatki zbożowe, słodkie napoje. Wszelkie jedzenie lub napoje z cukrem. Dobrą zasadą jest unikanie „białej żywności” - zawierającej dużo rafinowanego cukru lub mąki. Zamiast tego wybierz węglowodany złożone - zielone warzywa, orzechy i fasolę.

Chudnij powoli

Organizm człowieka każdego dnia potrzebuje uzupełnienia energii, która jest mu potrzebna do jego normalnego funkcjonowania. Jeśli przestaniesz ją dostarczać, praca narządów wewnętrznych zostaje zakłócona. Norma to utrata 1-2 kg miesięcznie, nie więcej. Taka bezpieczna utrata wagi nie wpłynie w żaden sposób na twoje zdrowie. Włącz do diety zdrowe tłuszcze (nienasycone): olej rybny, oliwę z oliwek, orzechy, awokado itp. Biorą udział w wydzielaniu hormonów i sprzyjają szybkiej sytości, poprawiają funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Obliczenie zawartości kalorii w żywności pomoże ci prawidłowo schudnąć. Wiele osób odrzuca tę technikę ze względu na jej złożoność. Jednak to poprzez rozsądne ograniczenie spożycia kalorii można zrównoważyć dietę i schudnąć.

Przyspiesz swój metabolizm

Z biegiem lat tempo metabolizmu w organizmie spada. Organizm nie zużywa kalorii tak aktywnie, jak wcześniej. Aby go przyspieszyć, a tym samym bezpiecznie schudnąć, musisz uregulować swój tryb życia. Przede wszystkim wysypiać się, nie doprowadzać do pojawienia się uczucia głodu, uprawiać sport, jeść śniadanie nasycone węglowodanami złożonymi. Musisz także rzucić palenie i zrezygnować z wszelkiego rodzaju alkoholu. Aby rozpocząć proces odchudzania bez szkody dla zdrowia, musisz wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Ma zdolność przyspieszania metabolizmu i rozkładania tłuszczów, a także zmniejszania apetytu. Wszelkie metody odchudzania oznaczają zakaz spożywania napojów gazowanych i innych słodkich napojów.

Zmniejsz spożycie cukru

Zrezygnowanie z cukru przyczynia się do szybkiej utraty wagi, ponieważ jest on obecny z najbardziej szkodliwych i tuczących pokarmach. Pamiętaj jednak, że organizm potrzebuje naturalnego cukru (z owoców, jagód), ale cukier rafinowany jest niezdrowy. Dietetycy zalecają zastąpienie czarnej herbaty zieloną. Badania dowiodły, że ten napój zawiera wiele przeciwutleniaczy, które pomagają spalać tłuszcz i przyspieszają metabolizm. Aby bezpiecznie schudnąć, należy zrezygnować ze sztywnej diety. Ostre ograniczenia w przyjmowaniu pokarmu negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto po ciężkiej diecie wszystkie utracone kilogramy powrócą do ciebie bardzo szybko. Jeśli będziesz się odżywiać prawidłowo i w sposób zbilansowany, utrata masy ciała będzie skuteczna i bezpieczna. Szybkim sposobem na odchudzanie jest jednoczesna aktywność fizyczna i dieta. Ćwiczenia nie tylko pomagają budować mięśnie i usuwać nadmiar tłuszczu, ale także poprawiają pracę układu sercowo-naczyniowego: