Dlaczego ćwiczenia grupowe mają przewagę nad sesjami indywidualnymi

image

Jako dzieci lubiliśmy bawić się z przyjaciółmi. Czy jest jakiś powód, dla którego gry - te sprawnościowe, mamy na myśli - nie mogą być kontynuowane, gdy jesteśmy starsi?

Ćwiczenia grupowe, zwykle definiowane jako ćwiczenia wykonywane przez grupę osób pod kierunkiem instruktora, mogą być świetnym sposobem na urozmaicenie treningu i dodanie elementu zabawy do sesji treningowych.

Znajdź swoje dopasowanie

Obecnie dostępnych jest wiele różnych form ćwiczeń grupowych. Należą do nich aerobik, taniec, joga, BOSU, core conditioning, Pilates, muscle conditioning, aqua aerobik, bieg po schodach, spinning, indoor cycling, kickboxing, sculpting, Tabata, fall prevention i boot camp. Dokonaj wyboru w oparciu o dostępny czas, swoje upodobania i doświadczenie instruktorów.

Dajemy Ci pięć powodów, dla których warto ćwiczyć w grupie:

    Koleżeństwo sprawi, że będziesz się bardziej starał

Człowiek, jak wszyscy wiemy, jest zwierzęciem społecznym. Dotyczy to również ćwiczeń. Społeczna atmosfera sesji grupowej sprawia, że będziesz ćwiczyć dłużej. Koleżeństwo i odpowiedzialność pomiędzy uczestnikami i instruktorem sprawiają, że trenujesz ciężej. Pomyśl też o tych wszystkich endorfinach, które uwalniają się pod koniec grupowej sesji treningowej podczas maratonu. Szczęśliwy haj!

    Zmiana formatu sprawia, że wszystko jest interesujące

Dla wielu z nas siłownia - lub jakiekolwiek inne ćwiczenia - są nudne. Ciągle się męczysz i chciałbyś, żeby zegar szybciej tykał. W sesji grupowej, różnorodność formatów utrzyma Cię zmotywowanym i zainteresowanym. Różne style instruktora, interakcja z innymi uczestnikami i nowe ćwiczenia sprawiają, że jesteś cały czas naładowany. I powiedzmy sobie szczerze, czas płynie szybciej, gdy towarzyszy mu muzyka!

    Dzięki pomocy ekspertów szybciej wejdziesz na drogę do sprawności fizycznej

Większość z nas planuje zacząć ćwiczyć, ale nie wie jak się za to zabrać. Jak prawidłowo ćwiczyć na ławce? Jakie buty do biegania kupić? Czy potrzebujesz maty do jogi? Wskazówki od eksperta pomagają rozpocząć ten proces i sprawić, że zaczniesz ćwiczyć. Fakt, że jest przy Tobie trener, który ma Cię na oku, sprawia, że angażujesz się na dłużej.

    Zdefiniowana struktura daje Twojemu treningowi przewagę

Grupowy fitness to świetny sposób, aby uzyskać trening bez konieczności myślenia lub planowania rzeczy. Ponieważ trener zajmuje się planowaniem, każde zajęcia składają się z rozgrzewki, treningu i schłodzenia - wszystkie te elementy są niezwykle istotne w codziennym treningu. A co najlepsze? Instruktor prowadzi Cię przez każdy segment treningu.

    Motywacja sprawia, że chce się ćwiczyć więcej

Dołączenie do sesji ćwiczeń grupowych z pewnością zwiększy Twoją motywację do cięższej pracy, ponieważ wspiera Cię grupa rówieśników, która chce, abyś Ty i oni przenieśli fitness na zupełnie nowy poziom. Ćwiczenia w grupie podniosą Cię na duchu i zaszczepią ducha rywalizacji. A konkurencja jest dobra, kiedy chcesz poprawić kondycję!

Grupowy fitness to świetny sposób, aby pomóc zmotywować siebie i innych do coraz cięższych treningów. Przygotuj swoją torbę na siłownię. Tylko upewnij się, że nie podążasz ścieżką treningu jo-jo, gdy już znajdziesz się na drodze do kondycji!

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: ćwiczeniagrupa ćwiczeńworkoutyo-yo workout pathyoga