DARMOWE źródła zdrowych przekąsek dla piłkarzy

image

Trenerzy są wzorami do naśladowania i to oni nadają ton całemu sezonowi. Odgrywają też kluczową rolę w usuwaniu śmieciowego jedzenia i słodzonych napojów z bocznych sektorów sportu młodzieżowego. Kiedy przedstawiałam moją misję Snacktivism trenerom drużyn moich dzieci, byłam wdzięczna, że wszyscy się do tego przyłączyli (czytaj: "THAT Mom: The Sequel").

Byłam zachwycona, gdy dowiedziałam się, że powstał nowy moduł szkoleniowy dla trenerów piłki nożnej, który ma im pomóc w zachęcaniu do zdrowych nawyków podczas treningów i meczów (i zniechęcać do picia napojów sportowych i babeczek po meczu!). Nazywa Coaching zdrowych nawyków, szkolenie jest partnerstwo między US Youth Soccer, największej organizacji sportowej młodzieży w kraju, i zdrowe dzieci w szkole, inicjatywy ChildObesity180 w Tufts University Friedman School of Nutrition.

Coaching Healthy Habits jest prosty 12-minutowy pokaz slajdów z trzech głównych wiadomości:

  • Pij właściwie (nawadniaj się wodą zamiast słodzonymi napojami)
  • Snack Smart (jedz owoce i warzywa na przekąski)
  • Więcej ruchu (zwiększ aktywność fizyczną podczas ćwiczeń).

Poniżej znajduje się ulotka podsumowująca ich przesłanie(kliknij TUTAJ, aby zapisać lub wydrukować, jeśli chcesz przekazać ją trenerom lub rodzicom):

Na przykład, tutaj jest wiadomość o "Picie w prawo":

Mit: Zawodnicy potrzebują elektrolitów zawartych w napojach sportowych, aby pozostać nawodnionymi.

Fakt: Aby pozostać nawodnionym, uzupełnianie elektrolitów nie jest konieczne, jeśli zawodnicy stosują zdrową dietę i piją wodę. Picie wody pomaga również graczom uniknąć dodanego cukru w napojach sportowych.

Przypomnij zawodnikom, aby na treningi i mecze zabierali ze sobą 1-2 pełne butelki wody. Rozważ wprowadzenie "linii bocznej tylko z wodą", aby zachęcić drużynę do picia wody.

Niech rodzice i zawodnicy wiedzą, że lekarze zalecają picie wody, a nie napojów sportowych. Zastanów się, kiedy mógłbyś podzielić się tym przesłaniem z drużyną.

Coaching Healthy Habits został już przetestowany w Massachusetts i będzie wymagany dla wszystkich nowych licencjonowanych trenerów piłki nożnej w tym stanie, a także w New Hampshire i Maine. Ale każdy trener lub liga może uzyskać dostęp do szkolenia!

Jeśli chcesz obejrzeć moduł szkoleniowy lub przekazać go swojemu trenerowi lub dyrektorowi lokalnej ligi sportowej, przejdź tutaj do Healthy Kids Hub (przejdź do "Weź udział w szkoleniu" → "Trenerzy piłki nożnej" "Zacznij"). Można go również znaleźć tutaj przez US Youth Soccer.

Healthy Kids Out of School ma inne zasoby dla rodziców i trenerów, w tym ten arkusz faktów, dlaczego napoje sportowe nie są konieczne dla większości sportów młodzieżowych(kliknij TUTAJ, aby zapisać lub wydrukować, jeśli chcesz przekazać go do trenerów lub rodziców):

Aby uzyskać więcej sposobów na zachęcanie do zdrowych przekąsek piłkarskich, w tym przykładowe e-maile do rodziców i trenerów oraz listę 20 zdrowych przekąsek zespołowych dla dzieci do wydrukowania, zdobądź mój darmowy podręcznik Sports Snacktivism Handbook.