Czy moja impreza z cateringiem powinna zawierać opcje prozdrowotne?

image

W dzisiejszych czasach wydaje się, że każdy, z kim rozmawiasz, ma nową alergię, dietę lub wrażliwość pokarmową. Od wegan, przez osoby unikające glutenu, po przyjaciół, którzy postanowili odciąć się od cukru, rzadkością jest znalezienie kogoś, kto naprawdę je wszystko. Jeśli planujesz imprezę, ta zmieniająca się rzeczywistość może zwiększyć presję na i tak już stresującą sytuację związaną z wyborem firmy cateringowej i menu.

Czy Twoje wydarzenie z cateringiem powinno zawierać opcje prozdrowotne? Najprostsza odpowiedź nie jest wcale taka prosta: to zależy.

Wybierając menu, należy najpierw wziąć pod uwagę, czym jest impreza i co wiesz o uczestnikach. Przy wyborze menu kieruj się poniższymi wskazówkami i pamiętaj - w rękach wykwalifikowanej firmy cateringowej na pewno znajdziesz opcje, które zadowolą każdego.

Rozważ swoją publiczność

Praktycznie niemożliwe jest poznanie preferencji żywieniowych i ograniczeń dietetycznych każdego gościa na imprezie, ale możesz wykorzystać ogólną wiedzę na temat demografii uczestników, aby kształtować swój catering i wybór menu. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej skłonne do preferowania opcji prozdrowotnych niż mężczyźni - więc jeśli planujesz wydarzenie dla ligi kobiet, prawdopodobnie zostanie to docenione. Podobnie, millenialsi mają więcej ograniczeń dietetycznych, podczas gdy baby boomers są łatwiejsze do zadowolenia. Nie są to twarde i szybkie zasady, ale warto je wziąć pod uwagę.

Weź pod uwagę okazję

Do pewnego stopnia, okazja będzie dyktować, jak świadome pod względem zdrowotnym powinno być twoje menu. Większość gości uczestniczących w imprezie typu tailgate lub BBQ będzie oczekiwać hamburgerów i hot dogów, i będzie planować z wyprzedzeniem, jeśli wolą jeść coś innego. Obiad lub podwieczorek, z drugiej strony, sugeruje lżejsze jedzenie - i większość gości zakłada, że zdrowe opcje będą dostępne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wydarzenie ma związek ze zdrowiem, np. rekolekcje jogi lub seminarium dotyczące opieki zdrowotnej.

Zadowolenie zróżnicowanego tłumu

Planując menu dla zróżnicowanego tłumu, pomyśl o sposobach zapewnienia opcji, które zadowolą wszystkich. Na przykład, miej opcję zielonej sałatki, do której można dodać bardziej kaloryczne dodatki i dressingi. W ten sposób goście, którzy uważają na to, co jedzą, mogą nadal cieszyć się według własnego uznania. Kurczak i ryba mogą być przygotowane w prosty sposób i podane z kremowym sosem na boku lub dekadenckim daniem dodatkowym dla tych, którzy chcą się rozpieścić.

Znalezienie wykwalifikowanej firmy cateringowej

Na szczęście nie jesteś sam w wyborze menu na swoją imprezę. Renomowana firma cateringowa może udzielić cennych rad na temat tego, jakie opcje najlepiej pasują do Ciebie i Twoich uczestników. Doświadczone firmy cateringowe wiedzą, jakie potrawy są zazwyczaj popularne wśród różnych tłumów i mogą dokonać modyfikacji lub dostosowania każdego menu, aby jak najlepiej spełnić Twoje potrzeby.

Jeśli szukasz wykwalifikowanej firmy cateringowej, popytaj wśród przyjaciół i rodziny o rekomendacje. Porozmawiaj z każdym potencjalnym cateringiem i nie bój się zadawać pytań, aby uzyskać poczucie osobistej filozofii zdrowotnej cateringowca. Chcesz mieć pewność, że ktokolwiek, kogo wybierzesz, ma zarówno doświadczenie, jak i umiejętności, aby zapewnić doskonałą obsługę w odpowiedniej cenie.