Czy diety pudełkowe rzeczywiście są zdrowe?

image

Dieta jest jednym z najważniejszych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zacząć odchudzać. Dostępne są różne rodzaje zdrowych przekąsek i produktów spożywczych, które mogą pomóc w utracie wagi. Jednak od niedawna najpopularniejszym sposobem na odchudzanie i jednocześnie zdrowe odżywianie jest dieta pudełkowa. Możesz zapakować pudełko na lunch wypełnione warzywami, które pomogą ci pozbyć się głodu i dostarczy organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Jak działa ta dieta?

Głównym zamysłem diety jest dostarczenie ci zdrowych produktów spożywczych, które z jednej strony będą promować zdrową utratę wagi, a jednocześnie sprawią, że posiłek będzie smaczny i pożywny. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować z wielu rzeczy, które jesz codziennie. Możesz jeść śniadanie tak jak kiedyś, a także pozwolić sobie na niektóre przekąski. Dieta pudełkowa Polega na zaprojektowaniu posiłku niskowęglowodanowego, ale nie oznacza to, że musisz całkowicie usunąć węglowodany z diety. Istnieje kilka zdrowych węglowodanów, które są pomocne dla twojego organizmu. Pudełkowa dieta zawierać będzie 60% warzyw i 30% białka, aby twoje ciało pozostało sprawne i zdrowe. Dieta pudełkowa pozwala na uzyskanie zdrowych posiłków, bez zbędnych poświęceń. Od razu poczujesz, że masz więcej energii pod koniec dnia, po rozpoczęciu tego planu dietetycznego. Poczujesz się mniej głodny, co pomoże w zapobieganiu tyciu.

Jaka jest wielkość obiadu?

Rozmiar pudełka na drugie śniadanie będzie taki sam, jak w przypadku normalnego lunchu Głównym założeniem tej diety jest promowanie zdrowego odżywiania. Wielką zaletą diety pudełkowej jest to, że nie musi samodzielnie planować swoich posiłków. Zasada opiera się na typie subskrypcji, który można zakończyć w dowolnym momencie. Istnieje również wersja próbna do jednorazowych zamówień.

Typowe błędy przy odchudzaniu

Często myślimy, że im mniej jemy, tym bardziej tracimy na wadze. Jednak prawda jest taka, że utrata wagi będzie krótkotrwała, dopóki organizm nie „zda sobie sprawy”, że ma bardzo ograniczone zaopatrzenie we wszystkie składniki odżywcze, witaminy i inne enzymy. W tym momencie utrata wagi ustaje, a organizm przechowuje każdy kawałek pożywienia i zamienia je w tłuszcz. Zatem jeśli dostarczysz organizmowi wystarczającej ilości wszystkiego, czego potrzebuje do normalnego funkcjonowania, okaże się, że nie musi się on gromadzić i zacznie powoli, spalać tłuszcz. Dlatego konieczne jest spożywanie posiłków w określonych odstępach czasu, najlepiej pięć razy dziennie. Dla zdrowego odchudzania bez efektu jo-jo konieczne jest utrzymanie równowagi poziomu cukru, co nie jest możliwe bez regularnego spożywania pokarmów. Jeśli pominiesz niektóre posiłki, poziom cukru we krwi spadnie, powodując przejadanie.

Zasady diety

Specjaliści przygotują dla ciebie 5 porcji posiłków (śniadanie, przekąska, obiad, przekąska, kolacja). Dieta jest starannie dostosowana do każdej osoby, skonsultowana z doradcą żywieniowym i zawiera odpowiednią proporcję białka, węglowodanów i tłuszczów. Twoim zadaniem jest jedynie spożywanie posiłków i zachowanie około 2-3-godzinnych przerw pomiędzy nimi. Codziennie zostaną ci dostarczone świeże posiłki w jednorazowych opakowaniach. Przed spożyciem podgrzej je w kuchence mikrofalowej. Nie musisz liczyć kalorii, wykwalifikowany dietetyk obliczy je za ciebie. Nie myślisz o tym, co gotować przez cały dzień, firma dostarczająca posiłki ułoży menu, co pozwala oszczędzić dużo czasu. Dieta nie tylko pozwoli ci schudnąć, ale też nauczy cię prawidłowego odżywiania i zmieni twój styl życia. Celem nie jest jednorazowa utrata wagi, ale dostosowanie wagi i utrzymanie pożądanej wagi przez długi czas.