Co zrobić ze śmieciowym jedzeniem Sportowe przekąski

image

Po tych wszystkich babeczkach i ciasteczkach przy linii bocznej pee wee soccer (czytaj Soccer Mom Soapbox), ulżyło mi, kiedy mój syn zaczął grać w futbol flagowy i przekąski sportowe nie były problemem. Przez cztery sezony nie widziałam ani jednego Capri Sun czy Dorito. Jeden trener przyniósł smakołyki na ostatni mecz - ale poza tym były to butelki z wodą do uzupełniania i obiad w domu.

Następnie tej wiosny, przekąski nagle zaczęły pojawiać się w drużynie mojego młodszego syna: Rice Krispies Treats, Gatorade, torebki chipsów. Byłam zaskoczona i rozczarowana. Ale nic nie powiedziałam. Pozwoliłam moim dzieciom mieć przekąski (przeczytaj dlaczego: Mama, którą nie mogę być) i zapisałam się na zmianę na dyżurze przekąskowym. Kiedy nadszedł mój tydzień, przyniosłam papierowe kubeczki z borówkami, truskawkami i malinami. I wstrzymałam oddech.

Chociaż jedna z mam drużyny przyniosła Gatorade dla wszystkich, a dwoje dzieci mnie odrzuciło, jagody i tak dobrze się przyjęły. Inni gracze z radością je zjedli - w tym trener (trzeba kochać ten rodzaj wzorca!). Większość nawet wzięła drugie tyle.

Z wiosennych sportów w pełnym rozkwicie, wiem, że wiele z was ma do czynienia z junky sportowych przekąsek na uboczu też. I chcę, żebyście wiedzieli, że możecie coś z tym zrobić. Spędziłem ostatnie kilka lat pracując nad tym problemem w mojej społeczności i wiele się nauczyłem. Oto moja rada:

Co należy zrobić teraz

Przynieś owoce.

Kiedy nadejdzie Twoja kolej na dostarczenie zespołowi przekąsek, przynieś banany, jabłka lub plasterki arbuza. Choć owoce wydają się naturalnym wyborem po uprawianiu sportu (są orzeźwiające, pełne płynów i węglowodanów), rodzice są często mile zaskoczeni, gdy ktoś je przynosi. Napoje dla sportowców, chipsy i ciastka stały się defacto przekąskami dla dzieci uprawiających sport, ale pamiętasz plasterki pomarańczy z dziecięcych zabaw? Przywróć tę tradycję! Jeśli przyniesiesz owoce i dobrze na tym wyjdziesz, inni rodzice mogą zostać zainspirowani do zrobienia tego samego. Aby znaleźć pomysły, zapoznaj się z moją listą 20 zdrowych przekąsek dla drużyny.

Bądź uprzejmy.

Dowiedziałam się na własnej skórze, że jest to drażliwy temat i może skutkować zranionymi uczuciami między rodzicami (przeczytaj Kiedy przekąski w piłce nożnej stają się osobiste). Mówiąc komuś, że nie podoba ci się ich wybór przekąski może czuć się jak osąd na ich rodzicielstwa. Więc uniknąć otwarcie narzekając na to - i nie wysyłać sugestię zdrowych przekąsek raz inni już przyniósł chipsy i ciasteczka.

Co robić po zakończeniu sezonu

Porozmawiaj z dyrektorem ligi.

Przedstaw swoje obawy (grzecznie!) dyrektorowi ligi. Zapytaj, czy mógłby rozważyć zasugerowanie trenerom i rodzicom zasad dotyczących owoców i wody. Wyślij dyrektorowi link do bezpłatnego modułu szkoleniowego dla trenerów piłki nożnej o nazwie Coaching Healthy Habits, który pomaga trenerom zachęcać do zdrowych nawyków na treningach i meczach (i zniechęcać do napojów sportowych i babeczek po meczu). Szkolenie jest partnerstwo między US Youth Soccer, największej organizacji sportowej młodzieży w kraju, i Healthy Kids Out of School, inicjatywy ChildObesity180 w Tufts University Friedman School of Nutrition. Healthy Kids Out of School ma inne zasoby, które można przekazać, w tym ten arkusz faktów, dlaczego napoje sportowe nie są konieczne dla większości sportów młodzieżowych. (kliknij TUTAJ, aby zapisać lub wydrukować)

Co należy zrobić przed następnym sezonem

Porozmawiaj z trenerem.

Najlepszy czas na wprowadzenie zmian jest Tuż PRZED rozpoczęciem sezonu. Rozmawiam z trenerami moich dzieci przed pierwszym treningiem i pytam, czy są otwarci na to, by w ramach przekąsek drużynowych podawać im tylko owoce i wodę lub po prostu w ogóle zrezygnować z przekąsek. Jeśli masz trenera na pokładzie (zwłaszcza jeśli prośba o zdrowe przekąski lub brak przekąsek może pochodzić bezpośrednio od trenera), rodzice są o wiele bardziej otwarci. Użyj przykładowego maila od trenera w moim Podręczniku Sportowego Snacktivismu, który zawiera również przykładowy mail od drużyny.

Porozmawiaj z innymi rodzicami.

Jest szansa, że jeśli ty czujesz się nieswojo z powodu śmieciowego jedzenia przy linii bocznej, to inni rodzice też. Dowiedz się, czy w drużynie są rodzice o podobnych poglądach, którzy mogliby pomóc ci zorganizować przekąski na nadchodzący sezon. Użyj mojego FAQ, aby odpowiedzieć na pytania, które mogą mieć rodzice.


Powodzenia! I proszę, informuj mnie na bieżąco. Uwielbiam słuchać opowieści o sukcesach - i jestem szczęśliwy, że mogę rozwiązać wszelkie problemy, jak również.