10 produktów spożywczych, które mogą oczyścić Twoje tętnice

image

Twoje tętnice są tym, co utrzymuje Cię w ruchu. Stanowiąc część układu krążenia, pomagają one w przemieszczaniu natlenionej krwi z serca do wszystkich części ciała.

Jednak z czasem w tętnicach może odkładać się płytka nazębna, czyli połączenie substancji znajdujących się w Twojej krwi. Mogą to być resztki komórkowe, kwasy tłuszczowe, cholesterol, wapń i włóknista tkanka łączna.

Nagromadzenie płytki nazębnej w tętnicach może spowodować ich stwardnienie, co prowadzi do kilku poważnych komplikacji zdrowotnych, w tym zawału serca, udaru mózgu, choroby wieńcowej, choroby tętnic szyjnych i choroby tętnic obwodowych.

Spróbuj regularnie spożywać te oczyszczające tętnice superfoods, aby zachować zdrowe serce:

  Brokuły: Załadowany witaminą K, to warzywo krzyżowe może zapobiegać zwapnieniu tętnic. Błonnik pomaga unormować ciśnienie krwi i zmniejsza stres, który może powodować łzy w ścianach tętnic.

Najlepszy sposób na jedzenie: Gotowane na parze

  Czosnek: Ta super żywność jest skuteczna w spowalnianiu rozwoju miażdżycy i wydaje się być w stanie umiarkowanie obniżyć ciśnienie krwi. Badania wykazały, że obecność allicyny jest tym, co sprawia, że czosnek działa.

Najlepszy sposób na spożycie: Jako dodatek smakowy

  Cynamon: Łyżeczka cynamonu może być tym, co zlecił lekarz, aby utrzymać ryzyko chorób serca na niskim poziomie. Obniża poziom cholesterolu, oczyszcza i zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej i chroni krew przed utlenianiem.

Najlepszy sposób spożycia: Posypać płatki śniadaniowe

  Granat: Te małe czerwone perły mogą obniżyć ciśnienie krwi, poprawić profil cholesterolu i chronić cholesterol LDL przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Owoc ten ma również silne właściwości przeciwzapalne.

Najlepszy sposób na spożycie: Samodzielnie

  Kurkuma: Przyprawa, która nadaje curry jego żółty kolor, zawiera kurkuminę, która ma silne działanie przeciwzapalne i jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Pomaga poprawić funkcjonowanie śródbłonka, czyli wyściółki naczyń krwionośnych.

Najlepszy sposób spożywania: Zacznij swój dzień od małej łyżeczki

  Szparagi: Pełne błonnika, minerałów i witamin, w tym K, B1, B2, C i E, szparagi mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i zapobiec zakrzepom krwi.

Najlepszy sposób na jedzenie: Gotowane na parze

  Ryby zimnowodne: Ryby zimnowodne, takie jak łosoś, makrela, sardynki i tuńczyk, mogą pomóc w oczyszczeniu tętnic. Bogate w zdrowe tłuszcze, pomagają poprawić ogólny poziom cholesterolu poprzez obniżenie poziomu trójglicerydów i zwiększenie poziomu cholesterolu HDL.

Najlepszy sposób na spożycie: Grillowany

  Żurawina: Bogate w przeciwutleniacze, owoce te mogą poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego poprzez zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i zwiększenie poziomu cholesterolu HDL.

Najlepszy sposób na jedzenie: Popijaj porcję soku

  Awokado: Badania wykazały, że ten maślany owoc może utrzymać płynny przepływ krwi. Codzienne spożywanie prowadzi do poprawy poziomu cholesterolu we krwi. Owoc ten jest również bogaty w błonnik, witaminy i przeciwutleniacze.

Najlepszy sposób na jedzenie: W sałatce

  Nasiona Chia: Błonnik i kwas alfa-linolenowy w tych nasionach mogą pomóc oczyścić tętnice, regulując ciśnienie krwi, obniżając poziom cholesterolu LDL, obniżając poziom trójglicerydów i zwiększając poziom cholesterolu HDL. Wypróbuj ten nowy superfood

Najlepszy sposób na jedzenie: W sałatkach lub posypane zupami