10 błędów w odchudzaniu, które wszyscy popełniamy

image

Na pierwszy rzut oka, utrata wagi brzmi jak prosta formuła - spalić więcej kalorii niż zużywasz, jeść mniej, ruszać się więcej i regularnie ćwiczyć. Ale wszyscy wiemy, że jest to o wiele trudniejsze niż się wydaje!

Jednak dzieje się tak dlatego, że często popełniamy błędy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dzielimy się 10 błędami, które większość z nas popełnia próbując zrzucić zbędne kilogramy:

  Pomijanie śniadania na rzecz szklanki soku

Soki podnoszą poziom cukru we krwi, co sprawia, że organizm produkuje więcej insuliny. Według naukowców, możesz stać się głodna i przejadać się później. Upewnij się, że spożywasz błonnik i białko wraz ze szklanką soku.

  Pomijanie posiłków

Błędne jest przekonanie, że pomijanie posiłków pozwala zaoszczędzić kalorie. Badania pokazują, że większość ludzi, którzy jedzą mniej niż trzy posiłki, zazwyczaj spożywa więcej kalorii w ciągu dnia!

  Zbyt duża koncentracja na białku

Dietetycy przeklinają białko, ale czy wiesz, że jeśli zjesz go za dużo, odkłada się ono w postaci tłuszczu? Co więcej, koktajle i batony o wysokiej zawartości białka mają tendencję do bycia przesłodzonymi, więc wybieraj mądrze.

  Dodawanie niezdrowych dodatków

Możemy trzymać się naszych sałatek, ale jaki jest sens, jeśli używamy wysokotłuszczowych dodatków, takich jak ser, grzanki i kremowe dressingi? Uważaj na dodatki!

  Przegrana w cheat day

Zawsze jest "cheat day", ten dzień, kiedy przekonujesz siebie, że odrobina dodatkowego lub niezdrowego jedzenia nie zaszkodzi. Ale uważaj, bo to może być dzień, w którym możesz spakować tysiące kalorii.

  Nie biorąc żadnego dnia odpoczynku

Większość z nas podejmuje się utraty wagi jako wyzwanie i nurkować głowę na to. Ale eksperci twierdzą, że przetrenowanie może zniweczyć cel ćwiczeń. Zawsze rób jedno- lub dwudniową przerwę od ćwiczeń.

  Rezygnacja z wszystkiego, co kochasz

Rezygnacja z ulubionego jedzenia może sprawić, że znienawidzisz dietę; to częsty błąd popełniany przez dietetyków. A oni wracają do jedzenia z zemsty w cheat day, o którym ci mówiliśmy!

  Przyjmowanie zbyt wielu płynnych kalorii

Podczas gdy większość z nas unika stałego jedzenia, aby zmniejszyć wagę, nie widzimy nic złego w płynnych napojach - alkoholu, kawie, sokach, herbacie i napojach gazowanych. Ale wszystkie one przyczyniają się do strasznego przyrostu wagi. Zamiast tego przerzuć się na zielone smoothie lub odtłuszczone mleko.

  Bezmyślne jedzenie

Większość dietetyków może spotkać się z "amnezją jedzeniową" - aktem nieświadomego przykładania ręki do ust, przed telewizorem lub podczas czytania książki. To musi się skończyć! Jedzenie w sposób przemyślany jest popieraną przez ekspertów wskazówką, jak schudnąć.

  Pospieszne spożywanie posiłku

Jedzenie nie jest wyścig i gulping dół żywności podczas biegu nie pomoże stracić te kalorie. Upewnij się, że siedzisz i jesteś zrelaksowany podczas jedzenia. Zapewni to również, że jesteś w spokoju, żuć jedzenie i jeść mniej.

Teraz, gdy wiesz, pułapek przed nami, pracować wokół nich. Rock, że dieta!

Tagi: trwałe utrata masy ciała utrata masy ciała i diety utrata masy ciała ekspertów utrata masy ciała żywności utrata masy ciała błędy